Internetowe radio RTS.FM otworzy filię w Polsce

W piątek 18 czerwca o 21:00 w poznańskim klubie Eskulap będzie miało miejsce otwarcie polskiej filii internetowej muzycznej stacji radio-telewizyjnej RTS.FM. Filia będzie na co dzień działała w Gnieźnie, które dołączy do czterech miast goszczących transmisje (transmisje internetowe) RTS.FM: Moskwę, Berlin, Sankt Petersburg, i Charków. Inauguracja będzie miała postać setów didżejskich granych przez rezydentów stacji, z których obraz (polecam touchofart abstrakcje obrazy) i dźwięk będzie transmitowany przez Internet.

Radio RTS.FM jest kontynuacją rosyjskiego projektu muzycznego Radiotochka 2.0 z 2005 roku. Twórcy chcieli nim propagować różnorodne gatunki muzyki elektronicznej (m. in. house, minimal/deep house, techno, minimal techno, electronica) za pomocą nowego środka masowego przekazu – Internetu. Jego wykorzystanie umożliwia każdemu oglądanie i słuchanie na żywo występów didżejów w studiach w kilku miastach Europy: Moskwie, Berlinie, Sankt Petersburgu i Charkowie. Innowacyjne podejście sprawiło, że RTS.FM szybko zaczął gościć producentów muzyki elektronicznej z innych krajów, jak Dirt Crew, Nick Hoppner, From Karaoke to Stardom, Touane, Radio Slave, Junior Lopez, czy SCSI-9. Obecnie radio ma kilkanaście tysięcy użytkowników.

Dzięki staraniom gnieźnieńskiej grupy didżejów, Szajse Records, RTS.FM wzbogaci się o piąte studio internetowe zlokalizowane w Gnieźnie.

Inauguracja cyklicznych transmisji muzycznych na żywo będzie miała postać setów transmitowanych przez Internet . 18 czerwca zagra w Eskulapie trójka weteranów i współzałożycieli RTS.FM: Korablove, Alex Meshkov i Ryba, oraz dwa duety didżejów Szajse Records, od teraz również rezydentów RTS.FM: Rain i Inpulzz, oraz Tube i Simone Passa. Setom będą towarzyszyły wizualizacje videodżeja Nazareth.

Szajse Records jest również inicjatorem i współorganizatorem gnieźnieńskiego festiwalu audiowizualnego CanDID Festival, który odbędzie się w zabytkowej parowozowni w Gnieźnie, 4i 5 września 2010.

Linki zewnętrzne

  • Radio RTS.FM
  • Sylwetki DJ-ów na stronach klubu Eskulap


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19/12/24, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.