BMW Jazz Club - odsłona trzecia

BMW Jazz Club
Oprawcowane przez: BMW
Koncert śmiało można nazwać wydarzeniem muzycznym oraz godnym podsumowaniem mijającego roku – nie jest łatwym zadaniem zebrać na jednej scenie tyle gwiazd, indywidualności i talentów.

Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Mateusz Pospieszalski, Marcin Wasilewski Trio…jednym słowem Jo&Co. Ania Jopek już na wstępie poinformowała zebranych fanów, że koncert również dla niej będzie pewnym zaskoczeniem, gdyż ani ona ani żaden z artystów nigdy nie występował w takim składzie. Gospodyni wieczoru zaprosiła do wspólnego muzykowania swoich przyjaciół, którzy na jej prośbę przygotowali i zaśpiewali - często w zupełnie nowych aranżacjach, utwory największych polskich kompozytorów i mistrzów słowa. Były to zarówno piosenki ludowe, takie jak "O mój rozmarynie", jak i jazzowe utwory Krzysztofa Komedy i sentymentalne kompozycje Seweryna Krajewskiego.

Nie brakowało znanych wszystkim własnych kompozycji artystów i klasyków polskiej piosenki. Staszek Soyka zaśpiewał między innymi "Uciekaj moje serce" oraz "Do widzenia mówiliśmy", Grzegorz Turnau "Cichosza", "Nie dzieje się nic", a także w duecie z Anną Marią Jopek "Młode żądze". Urszula Dudziak zaprezentowała gamę swoich nieprzeciętnych możliwości wokalnych śpiewając z pomocą gości, a także całej sali, Papayę. Burzą braw i owacjami na stojąco przyjęto powstały spontanicznie na ten jedyny wieczór tercet, w którego skład (siedząc na wspólnym stołku przy jednym fortepianie) wchodzili Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau i Staszek Soyka. Z dużym poczuciem humoru i na zupełnym luzie wykonali piosenkę Seweryna Krajewskiego "Anna Maria". A wszystko to przeplatane solidną dawką solowych popisów Anny Marii, Marka Napiórkowskiego, Henryka Miśkiewicza oraz świetnych jazzowych kawałków w wykonaniu Marcin Wasilewski Trio.

Jednym z ostatnich utworów wykonanych przez całą znamienitą grupę artystów była piosenka, która okazała się sporym zaskoczeniem dla widowni.

Obecnie oceń (http://www.mgmax.eu/#oferta) ten tekst, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście należy to zrobić!

Był to pochodzący z serialu "Wojna domowa", utwór autorstwa Jerzego Matuszkiewicza, pt. "Tak mi źle".

"Po polsku" to już trzeci ze zrealizowanych wspólnie z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim koncertów BMW Jazz Club. Pierwszym, we wrześniu 2006 roku, była "Noc Jazzu i Bossa Novy". Anna Maria Jopek wystąpiła wtedy w towarzystwie geniusza bossa novy, Oscara Castro Nevesa i wielkiego artysty instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu.

Jeżeli intryguje Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz dodatkowo inny tak samo pasjonujący news szybkie ładowanie samochodów elektrycznych.

Podczas drugiej odsłony – koncertu "African Moods", który odbył się w czerwcu 2007 roku, towarzyszyli jej niezapomniani muzycy Richard Bona oraz Dhafer Youssef. Nagranie z tego koncertu posłużyło do stworzenia płyty "JO&CO"– pierwszego albumu pod szyldem BMW Jazz Club.

Marka BMW od lat na całym świecie angażuje się w kreację ciekawych i wyjątkowych wydarzeń artystycznych. Wśród nich ważne miejsce zajmują projekty muzyczne, a w szczególności jazz, który doskonale pasuje do charakteru marki.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: BMW
Zainspirowane przez: Moto Target
20/04/04, 07:12