Runy – Zaczarowany Świat Runy 18 Berkano

Runa Berkano
Oprawcowane przez: www.4taroty.pl
Runa Berkano jest osiemnastą Runą w Futharku. Na karcie Voenix widać zieloną kobietę z miłością i czułością przytulającą swoje dziecko. Oczywiście ta kobieta to nasza Matka Ziemia, która nas, swoje dzieci karmi.
Runa Berkano z jednej strony zapewnia nam bezpieczeństwo i miłość, z drugiej zaś pokazuje swoje przeciwieństwo.

Bo w głębi karty widać postać staruszki, która uśmiecha się, bo wie, że jak przeminie cykl życia wrócimy do niej. Na karcie widać też brzozy. Gałęzie brzozy są delikatne i wiotkie i nawet silny wiatr nie jest w stanie złamać jej gałęzi. Brzoza jest więc symbolem ochrony i energetycznego zabezpieczenia.(np. w Boże Ciało przynosimy z ołtarza gałązki brzozy do domu, by chroniły nasz dom i wzmacniały nasze dobre zamierzenia. Gałązki te przypominają nam też, że w bezpiecznym domu łatwo zostać bogatym, spełnionym, szczęśliwym człowiekiem, tak samo, jak łatwo przytulić się do pnia brzozy i odczuć jedność z otaczającą nas przyrodą).
Runa Berkano jest ściśle powiązana z Runą Fehu i Uruz.
Znak graficzny Runy Berkano zwiastuje zmiany na lepsze, pomyślność, rozwój, rozkwit. Odczujemy też bezpieczeństwo, ogarnie nas spokój.

Jeśli na zadane pytanie pojawi się Runa Berkano w pozycji prostej, oznacza dla Pytającego nowe dochody, przypływ gotówki i dobre perspektywy zawodowe. To również dobrze prosperująca firma, nowe kontrakty. Odczuwać będziemy opiekę Sił Wyższych i bezpieczeństwo.
W partnerstwie zapowiada się ślub, a partner będzie opiekuńczy. W związkach – duża energia seksu i dobre relacje.
Dobre zdrowie i duża witalność pozwolą wprowadzić w czyn nasze zamierzenia i plany. Pomogą zrealizować nasze marzenia.
W nauce – dobre postępy nasze lub naszych dzieci, osiągnięcia, inteligencja, a wiedzę zdobywać będziemy z radością. Przed nami dobre oceny, zdane egzaminy, stypendium a nawet możliwy wyjazd za granicę, w celu poszerzenia wiedzy.

Odwrócona Runa Berkano w układzie lub jako odpowiedź na nasze pytanie zapowiada zatroskanie, bezpłodność lub niechcianą ciążę. Mogą pojawić się problemy z dziećmi lub przez dzieci.
W finansach musimy zadbać o sprawy materialne, bo możliwe są straty. Nie są wskazane też żadne inwestycje, bo pomysł może być chybiony.
W partnerstwie możliwe zerwanie związku, przyczyną między innymi może być niedopasowanie seksualne.
W zdrowiu – możliwość poronienia, aborcji lub trudności z zajściem w ciążę. Mogą pojawić się kłopoty w seksie imprezy (zobacz oceń) oziębłość.
Zawodowo – uważaj, bo możesz stracić pracę z braku obrony, a rozwój firmy na krótko zostanie zahamowany. W firmie możliwe reorganizacje, nowe stanowiska pracy i trudności.
Odwrócona Runa Berkano może nam pokazywać, że ogarnął nas strach przed życiem, a może chcemy uciec w alkohol lub narkotyki, by …

A może kurczowo trzymamy się czegoś głośniki (look sprawdź propozycję) kogoś, twierdząc, że nie mamy sił, ani pieniędzy czy możliwości, by zawalczyć o nasze szczęście czy szczęście i spokój naszych dzieci, boimy się, że uwolnienie będzie trudne i sami sobie nie poradzimy?.

Zastanówmy się więc, co chce nam przekazać odwrócona Runa Berkano?
Może jest jeszcze czas, by wszystko przemyśleć, zebrać odwagę i siły i zawalczyć o lepszą przyszłość?
Przecież Runa Berkano może się odwrócić i znów w naszym życiu zaświeci słońce, zagości radość!.

Medytacja z Runą 18 Berkano
Przejdź przez medytacyjny most i w tej medytacji wybierz się do pięknego, wiosennego lasu. Chodzisz po lesie, poczuj jak pachnie powietrze. Usiądź na zwalonym pniu i słuchaj śpiewu ptaków. Jak cicho i miło.

Zastanawiasz się, kiedy ostatnio byłeś taki spokojny i wyciszony?
Do brzozowego lasu przybyłeś po inspirację, chcesz dopracować swoje biznesowe plany lub chcesz odczuć powiew wiosennego, ciepłego wiatru na swojej twarzy. Obok widzisz patyczki, z których układasz znak graficzny Runy Berkano, a może na piasku czy ziemi rysujesz ten znak patykiem?
Z zaciekawieniem przyglądasz się opodal rosnącym trzem siostrom brzozom. Delikatne liście otulają gałązki drzewa. Są wiotki i miękkie, jak dziewczęce, rozplecione włosy.
Podchodzisz do brzóz, przytulasz twarz do pnia, a może siadasz na ziemi i opierasz się o pień drzewa. Czujesz, jak pod korą pulsują soki, tworzysz jedność z brzozą. Odczuwasz spokój i bezpieczeństwo.

Widzisz jasno i precyzyjnie swoje plany, zamierzenia i możliwość ich realizacji. Nabierasz sił i wiesz, że nic nie jest w stanie ci przeszkodzić w dojściu do celu, bo twoje ręce(gałązki) choć wiotkie, jednak przetrzymają wszystko i dzięki pracy osiągniesz sukces. Czujesz napływającą energię i optymizm. I już po chwili widzisz jak realizują się twoje plany, widzisz rozwój firmy, swoje pieniądze, swój dobrobyt, swoje zdrowie. Czujesz radość i zadowolenie. Czujesz jak rozkwitasz, jak twoje problemy rozwiązują się delikatnie, a przed tobą pojawiają się nowe możliwości.

Zapamiętaj ten stan duszy i umysłu, bo kiedy napotkasz trudności, przypomnisz sobie spokój i energię, którą otrzymałeś w tej medytacji. Jesteś bezpieczny, a Runa Berkano zapewnia ci ochronę.

Wstań więc i idź po kolejne życiowe zwycięstwo. Podziękuj Runie Berkano i brzozom za ich energię, spokój i dobre myśli.

Elżbieta Ellis
Zainspirowane przez: www.4taroty.pl
18/07/12, 10:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.