Koncert - We Love Rock: Slade, Smokie i The Sweet

Slade, Smokie i The Sweet – legendy rocka wystąpią w Polsce razem na jednej scenie.

Koncert "We Love Rock" to połączenie trzech kultowych zespołów, których początki kariery przypadają na lata 70. i 80. Zarówno Smokie, Slade jak i The Sweet to klasyczne grupy glumrockowe. Pod koniec lutego będzie możliwość usłyszenia na żywo utworów tych gigantów rocka.

Slade to brytyjski zespół rockowy, założony w 1966 roku. Ich najpopularniejszymi kawałkami w Polsce okazały się ballady "Far Far Away" i "Everyday". Obecnie w jego skład wchodzą: Dave Hill, Don Powell, Mal McNulty i John Berry. W Wielkiej Brytanii zostało sprzedanych około 520 000 ich albumów. W 2001 został nagrany album „Slade Remade” przez muzyków z zespołów takich jak Yes, Colosseum, Wishbone Ash, Rainbow czy np. Strangeways. Zawierał w sobie największe przeboje grupy Slade.

Smokie to brytyjski zespół muzyki pop i country rock. Został założony w 1974 roku, jago największa świetność przypada na lata 70.

Chcemy Cię namówić do kolejnej strony, na której oczekuje na Ciebie dużo fachowych wiadomości. Nie ociągaj się i po prostu naciśnij odnośnik (https://www.touchofart.eu/galeria/Tomasz-Setowski/).

Największe przeboje tej grupy to "Last Christmas" i "Merry Xmas Everybody". Obecni jej członkowie to: Mike Craft, Mick McConnell, Terry Uttley, Steve Pinnell i Martin Bullard.

The Sweet to angielska glamrockowa grupa muzyczna, założona w 1968 roku. Ich pierwszymi hitami były "Block Buster", "Hell Raiser", "The Ballroom Blitz".

Ich muzyka łączy ze sobą łagodność i jednocześnie ostre brzmienie gitary. Mimo że ich największa aktywność przypada na lata 70. i 80., w dzisiejszych czasach wiele młodych ludzi słucha utworów tych kultowych zespołów.

Koncert "We Love Rock" odbędzie się:
 • 28 lutego 2011 w Gdyni, w hali Gdynia, ul. Górskiego 8 (godz. 19.00)
 • 1 marca 2011 w Poznaniu, w hali Arena, ul. Wyspiańskiego 33 (godz. 19.00)
 • 3 marca 2011 w Warszawie, w hali Torwar, ul.

  Jeżeli ten artykuł wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź naszą informację przedstawiającą podobny temat. Najprawdopodobniej ona także Cię zainteresuje.

  Łazienkowska 6a (godz. 19.00)

Źródła

 • We Love Rock: Slade, Smokie i The Sweet na jednej scenie !!! - Poznań - Poznań, Hala Arena - Love Rock: Slade, Smokie i Sweet - Poznań - Love Rock: Slade, Smokie i Sweet - Warszawa - Rozwadowski - Koncert "We Love Rock - Slade, Smokie i The Sweet" w Gdyni - Dziennik Bałtycki - 2011-02-02 22:30:17, aktualizacja: 2011-02-02 22:30:17
 • We Love Rock - - środa 16 lutego 2011
 • We Love Rock! -

  Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19/11/25, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.