Lublin: warsztaty fotografii otworkowej „Portret pokoleniowy”

Warsztaty fotografii otworkowej to żywe spotkanie z historią fotografii, na które zapraszamy rodziny wielopokoleniowe: dzieci, rodziców i dziadków. Uczestnicy nie tylko dowiedzą się jak powstają zdjęcia otworkowe, ale będą też mieli szansę wykonania portretów rodzinnych za pomocą specjalnych aparatów otworkowych - samodzielnie przez siebie złożonych. Młodzi, ale i starsi adepci sztuki fotograficznej będą mogli też osobiście uczestniczyć w procesie wywoływania wykonanego przez siebie zdjęcia w prawdziwej ciemni fotograficznej.

Warsztaty są okazją praktycznego zgłębienia wiedzy o początkach fotografii, jak i ciekawą propozycją spędzenia piątkowego popołudnia z rodziną.

Zajęcia poprowadzą fotografowie: Marcin Sudziński oraz Marcin Moszyński.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Marcin Sudziński - fotograf, muzyk, pszczelarz. Popularyzator fotografii tradycyjnej. Rekonstruuje dawne techniki fotograficzne, prowadzi Galerię NN przy Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”. Wykłada w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS i W Lubelskiej Szkole Fotografii.

Marcin Moszyński - konstruktor składanego aparatu otworkowego wykorzystywanego w akcjach fotograficznych z cyklu „O-Twórz Lublin” realizowanych przez Stowarzyszenie Grupa Projekt, zajmuje się fotografią, grafiką użytkową, identyfikacją firm, metaloplastyką. Współpracuje z ośrodkiem OMIT Rozdroża, Teatrem No Potatoes.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Warsztaty fotografii otworkowej "Portret pokoleniowy", Lublin


Autorzy, Źródło: WiWarsztaty - http://www.babie-lato.com/warsztaty/ - licencji CC-BY 2.5
19/01/23, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.