Otwarcie Filtz Studio - pierwsza w Polsce kawiarenka didżejska

W środę 21 lipca zostanie otworzona w Gnieźnie pierwsza w Polsce multimedialna kawiarenka i szkółka didżejska. W Filtz Studio internet jest bezpłatny, a prócz komputerów dostępne są również konsolety didżejskie i sala odsłuchowa.

Filtz Studio to pionierska próba stworzenia miejsca nauki i wymiany doświadczeń didżejów w połączeniu z kawiarenką i hotspotem internetowym.

Na gości Filtz Studio (przenieś mnie do strony) czeka darmowy internet, stanowiska komputerowe, profesjonalne konsolety didżejskie. Codziennie każdy klient ma dostęp do najnowszych odtwarzaczy Pioneer CDJ-2000, które swoją światową premierę miały pod koniec zeszłego roku. Poza tym na miejscu dostępnych jest kilka stanowisk z gramofonami Technics Sl oraz mikserami Pioneer DJM 800 i DJM 600, a także hardware i software najlepszych producentów jak RANE (Serato scratch live) oraz NATIVE INSTRUMENTS (TRAKTOR DJ).

Znajduje się tu również wytłumione pomieszczenie studyjno-odsłuchowe.

Filtz Studio to również projekt rocznej szkoły didżejów. W trakcie praktycznych zajęć w małych grupach uczestnicy będą mogli zaznajomić się z obsługą sprzętu i jego funkcjonalności, podstawami technik miksowania, czy kształtowania nastroju muzyki poprzez jej odpowiedni dobór. Dla najlepszych absolwentów przewidziane są płatne staże.

ŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20/04/01, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.