Łódź: konkurs "Ogrodowa 39/43 - mój klucz do historii"

Fundacja Fenomen, przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Starym Cmentarzem organizuje dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych konkurs, w którym to sami uczestnicy będą wybierać czego chcą się dowiedzieć o mieście i jak to zaprezentować. Chodzi o znalezienie swojego "klucza" do historii. Organizatorzy konkursu pod nazwą "Ogrodowa 39/43 - mój klucz do historii" starają się pokazać, że historia jest ciekawa i wystarczy odrobina chęci aby ją poznać.

Wspólnym elementem wszystkich "kluczy" są osoby pochowane na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę z powyższy temat, to zapraszam do mojej witryny. Należy kliknąć w moje hiperłącze i voila.

Jednak to uczestnicy zdecydują czy chcą odpowiedzieć historię tych, którzy zyskali fortunę; zajmowali się konkretnym przemysłem; byli prawnikami; podróżowali czy też zasiadali we władzach miasta.
Także wybór formy prezentacji ma należeć do uczestników - tradycyjne oprowadzanie, nagranie audio, pokaz zdjęć czy scenka.

Jak mówi Piotr Szewczyk, koordynator projektu - konkurs ma zachęcić młodzież do odwiedzenia tego Cmentarza nie tylko o okolicach pierwszego listopada, ale także wiosną, kiedy w pełni można docenić jego piękno architektoniczne. Liczę, że taka wyprawa w zupełnie innym nastoju niż z okazji Święta Zmarłych przekona uczestników, że wato dowiedzieć się czegoś o ludziach tam pochowanych.

Celem konkursu jest zachęcenie do poznania historii miasta właśnie poprzez historie poszczególnych osób związanych z Łodzią.

Zgłoszenia można przesyłać do 4 kwietnia 2011 roku. Konkurs podzielony jest na dwa etapy - finał pierwszego etapu w połowie maja; drugiego na początku czerwca. Zwycięskie "klucze" zostaną opublikowane jako oficjalne trasy do zwiedzania Starego Cmentarza w Łodzi.

Źródła

  • HB - Konkurs dla ambitnej młodzieży - Fundacja Fenomen - 22 marca 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
22/02/23, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.