Nie masz czasu? Nauczymy Cię odpoczywać!

Magazyn Mannish
Oprawcowane przez: Mannish
Zainspirowane przez: Mannish
Według raportu CBOS przeciętny Polak ma średnio 4 godziny i 39 minut wolnego czasu w ciągu doby. Daje to niewiele ponad 30 godzin tygodniowo. Jak w tym czasie rozwijać pasje, bawić się z rodziną i przede wszystkim – efektywnie odpoczywać?

Prawie co trzeci Polak chciałby wyjeżdżać za miasto. 18 proc. badanych marzy o korzystaniu z imprez kulturalnych. Pragnienia te nie są realizowane przede wszystkim ze względów finansowych albo z powodu braku infrastruktury w miejscu zamieszkania. Co ciekawe, na szczycie listy czynności, których w czasie wolnym nie robimy, choć byśmy chcieli, jest... odpoczynek.

Czytaj i odpoczywaj
Każdego dnia wyznacz sobie 20-30 minut, które poświęcisz tylko dla siebie. Regeneracja po ciężkim dniu w pracy jest ważna dla zachowania higieny umysłu. Ważna jest też pewnego rodzaju determinacja. Jeśli nie mamy możliwości wyjazdu poza miasto, aby oderwać się od obowiązków zawodowych i domowych, a najbliższy teatr (zobacz więcej teatr ognia wrocław) czy kino znajdują się poza zasięgiem, możemy sięgnąć po książkę lub gazetę.
- Jednym ze sposobów na relaks jest czytanie. Nowością na rynku wydawniczym są magazyny wydawane na urządzenia mobilne. Wystarczy odwiedzić internetowy sklep Google Play lub App Store, aby oddać się lekturze – mówi Adam Niewiadomski, redaktor naczelny lifestylowego magazynu dla mężczyzn „Mannish”, zaprojektowanego wyłącznie na tablety.
Magazyny wydawane w formie interaktywnej cieszą się coraz większym powodzeniem – tablet zajmuje mało miejsca a nowy numer można zdobyć nie wychodząc z domu.

Jak wybrać lekturę
Obecnie na rynku znajduje się wiele czasopism tematycznych – od gotowania, przez urządzanie mieszkania, militaria i technikę wojskową, po magazyny fotograficzne i prasę parentingową.
- Liczba gazet jest tak duża, że trudno wybrać coś dla siebie – uważa Niewiadomski. - Magazyny tematyczne dotyczą jednak tylko jednej, konkretnej dziedziny. Jeśli chcę poczytać i o samochodach, i o komputerach, muszę kupić dwie gazety. A to już spore koszty – dodaje.

Relaks za darmo
W słoneczne jesienne dni można wybrać się na spacer do parku. Wysiłek fizyczny to skuteczny sposób walki ze stresem. Ma także pozytywny wpływ na kondycję psychiczną i pozwala na odreagowanie obowiązków i życiowych problemów.

- We wrześniowym „Mannish” nasi czytelnicy mogli przeczytać o speedmintonie. To młoda dyscyplina pokrewna do badmintona – tłumaczy naczelny magazynu. - Jest to sport rakietowy, w który gra się bez siatki a lotki i rakiety są skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić maksymalnie dynamiczną rozgrywkę.

Należy jednak pamiętać, aby wykonywany wysiłek fizyczny był intensywny i nie wiązał się z rywalizacją o wygraną. Uprawianie sportu daje możliwość chwilowego oderwania się od bieżących problemów a przy tym nie wymaga ani dużych nakładów finansowych, ani specjalnych przygotowań.

O magazynie:
Mannish to darmowy lifestylowy magazyn murator czasopismo dla mężczyzn dedykowany na tablety. Można go pobrać w sklepie App Store oraz Google Play.
Więcej informacji o firmie i pełną ofertę znajdą Państwo na stronie: .
Zainspirowane przez: MANNISH
Oprawcowane przez: MANNISH
19/12/19, 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.