Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

Zbliża się czas Pierwszych Komunii Świętych. Jeśli i Ciebie czeka zorganizowanie przyjęcia komunijnego, przemyśl jak zorganizować I komunię świętą. Dzięki temu unikniesz gorączkowego załatwiania wszystkiego na ostatnią chwilę.


Kogo zapraszamy na przyjęcie? Gdzie je urządzamy?


Pierwsza Komunia Święta
Oprawcowane przez: ubiory-komunijne.pl
Zainspirowane przez: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Czy zamierzasz robić większą imprezę, czy kameralne spotkanie w wąskim gronie rodzinnym? Czy wolisz urządzić komunie w domu, czy w lokalu? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Warto pamiętać, że spotkanie w domu jest nie tylko tańsze, ale także umożliwia nam stworzenie cieplejszego, rodzinnego klimatu. Natomiast przyjęcie w lokalu jest idealnym rozwiązaniem dla dużej liczby zaproszonych gości. Odpowiednio wcześnie zarezerwowana sala oraz uzgodnione menu oszczędzi nam nerwów na finiszu przygotowań do uroczystości.

Zaproszenia komunijne
Warto zaprosić wszystkich tych gości, których chcielibyśmy widzieć w tym ważnym dniu. Gotowe zaproszenia można zakupić w sklepach z artykułami papierniczymi. Zazwyczaj posiadają one okazjonalną ilustrację oraz gotowy, ozdobnie wydrukowany tekst zaproszenia. Możemy je wysłać tradycyjnie pocztą lub bardziej elegancko wręczyć osobiście.
Pamiętajmy, że w dobrym guście jest by dotarło do adresata na miesiąc przed przyjęciem.

Strój pierwszokomunijny
Ubranka komunijne są istotnym elementem tego ważnego dla naszych pociech dnia, dlatego kupowanie ich „na ostatnią” chwilę nie jest dobrym pomysłem. Wybierając suknię komunijną musimy mieć przede wszystkim na uwadze ustalenia obowiązujące w danej parafii. Białe sukienki komunijne mogą być ozdabiane haftami w pastelowych kolorach lub np. różyczkami w kolorze niebieskim lub różowym. Obecnie na rynku można zakupić sukienki komunijne w różnych fasonach i kolorach. Jednak przy wyborze stroju dla dziewczynki powinniśmy pamiętać o skromności i umiarze odpowiednim do uroczystości.

Zainspirował Cię ten wątek? Wejdź na nasz odnośnik, tam z pewnością odnajdziesz jeszcze większą ilość danych na wątek, który Cię zainteresował.Garnitury dla chłopców kosztują stosunkowo niewiele. Tego typu ubranie na komunie można szyć na zamówienie lub zakupić już gotowy. Bardzo popularne są garnitury trzy częściowe utrzymane w odcieniu granatu, szarości, a nawet beżu. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się czarne smokingi z mankietami.

Ubrania na pierwszą komunię
Oprawcowane przez: ubiory-komunijne.pl
Zainspirowane przez: http://www.ubiory-komunijne.pl/


W niektórych parafiach wymagany jest jednolity strój dla przystępujących do pierwszej komunii dzieci czyli alba, zwana także szatą liturgiczną. Alby są odpowiednim ubraniem zarówno dla dziewczynek jak i chłopców z tą różnicą, że dla chłopców są krótsze. Poza niewątpliwym urokiem i symboliką jednakowe strój wszystkich dzieci ukrywa różnice w zasobności portfeli rodzin, a jednocześnie chroni dzieci przed czasami nazbyt ekstrawaganckimi kreacjami zafundowanymi im przez rodziców.

Dobrym dopełnieniem całego stroju będą delikatne dodatki takie jak białe rękawiczki czy mała torebka, która pomieści nie tylko dewocjonalia ale także inne niezbędne drobiazgi. Prosty strój dla dziewczynki może okazać się niezwykle elegancki dzięki pięknej fryzurze, którą ozdobi wianek komunijny.

Wianki komunijne
Oprawcowane przez: ubiory-komunijne.pl
Zainspirowane przez: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Dobrym pomysłem może być również przygotowany strój pokomunijny, tak by nasze dziecko mogło się przebrać po uroczystości. Ważne by takie ubranie łączyło w sobie elegancję z wygodą poruszania się.
Niemal tak samo ważne jak strój są buty. Należy pamiętać, że wymagają one uprzedniego rozchodzenia – długa uroczystość w niewygodnym obuwiu może zepsuć Tobie i Twojemu dziecku całą radość z uroczystości...


Dewocjonalia
Jedną z najstarszych i najpopularniejszych pamiątek pierwszej komunii świętej są obrazki święte. Równie istotna jest świeca, z którą dziecko przystępuje do uroczystości. Symbolizuje ona światełko wiary młodego człowieka. Taka świeca może być przyozdobiona białą atłasową wstążką.

Przygotowanie dziecka
Czy Twoje dziecko jest świadome tego, że Komunia Święta to żywy i prawdziwy Jezus Chrystus, ze swoim Ciałem i Krwią, Duszą i Bóstwem? Czy wie o tym, że Msza Święta to sakramentalne uobecnienie Ofiary, którą Jezus Chrystus złożył za nas na krzyżu? Zgodnie z prawem, a także tradycją nasze dziecko powinno przystąpić do pierwszej komunii świętej świadomie i ze zrozumieniem. W związku z tym każda parafia już na parę miesięcy przed uroczystością rozpoczyna intensywne przygotowania. Na kilka tygodni przed tym uroczystym wydarzeniem rozpoczynają się próby komunijne w kościele. Mają one na celu sprawdzić stopień przygotowania i świadomości religijnej dzieci, a także powtórzenie pieśni i modlitw, które będą wygłaszane.

Prezenty
Prezent komunijny jest miłym dodatkiem – pamiątką tego wążnego dla naszych pociech wydarzenia. Powinniśmy zastanowić się nad takim, który spełnia jednocześnie dwa warunki - sprawi radość dziecku oraz ma wartość użytkową. Prezenty komunijne podlegają modzie, która z czasem się zmienia.

Zaabsorbowała Cię przedstawiana problematyka? Sprawdź więc oprócz tego ten ważny link (http://www.drukxl.pl/14-pieczatki-male) - to również bardzo użyteczne źródło informacji.

Warto zainteresować się odtwarzaczami mp3 lub mp4, grą komputerową, rowerem lub aparatem cyfrowym. Pomysłów jest wiele. Przy wyborze odpowiedniego prezentu komunijnego z pewnością pomogą nam liczne sklepy internetowe.

Tradycyjnym i ponadczasowym prezentem jest album komunijny, który ma ozdobną szatę graficzną i miejsca na wpisanie daty uroczystości oraz imię i nazwisko dziecka. Dzięki temu będzie można przechować wszystkie pamiątki komunijne w jednym miejscu. Dobrym prezentem może także okazać się biblia, a szczególnie ta przeznaczona dla dzieci, która jest napisana przystępnym językiem oraz wzbogacona o piękne ilustracje. Najlepszym prezentem, jaki możesz zrobić dziecku, jest przyjęcie w jego intencji Komunii Świętej.

Mamy nadzieję, że spokojne przemyślenie odpowiedzi na wymienione powyżej zagadnienia pozwoli spokojnie i bez pośpiechu przygotować się do tej jednej z najważniejszych uroczystości w życiu Twojego dziecka.
Zainspirowane przez: opracowanie własne
Oprawcowane przez: A.D.
20/02/25, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.