Urodziny Shakin` Dudi podczas Rawa Blues Festival

]]
]]
]]

10 października w katowickim Spodku odbędzie się 29. edycja Rawa Blues Festival, największej bluesowej imprezy typu indoor w Europie.

Jedną z atrakcji festiwalu będzie specjalny, urodzinowy koncert zespołu Shakin` Dudi. W tym roku mija 25 lat od momentu, w którym czołowy polski bluesman Irek Dudek pokazał swoje drugie zwariowane, rock`n`rollowe oblicze. Takie piosenki Dudka, z tekstami Darka Duszy, jak „Och, Ziuta” czy „Au sza la la la” weszły na trwałe do żelaznego kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, a dynamiczne i pełne ekspresji koncerty przyciągały i przyciągają zarówno młodych jak i nieco starszych fanów.Shakin Dudi` przez te 25 lat działał z długimi przerwami, w trakcie których Irek Dudek pracował nad innymi projektami. Zespół nagrał cztery płyty studyjne. Ostatnia była wydana w 2008 roku „Złota płyta – ciąg dalszy”, na której Dudek powrócił do klasycznego rock`n`rolla z lat pięćdziesiątych.
Od paru lat Shakin` Dudi znów koncertuje, dając niesamowity, energetyczny show. Gra wyłącznie na żywo. Z okazji swojego 25-o lecia rozpoczął akcję „Stop playbackowi”, będącą wyrazem sprzeciwu wobec playbackowego oszustwa . Zagrał serię koncertów, w tym (wspólnie z Big Cycem wystąpił na festiwalu w Opolu. Ale tak naprawdę dopiero 10-go października na festiwalu Rawa Blues Irek Dudek i jego załoga rozpoczynają świętowanie swoich 25-ych urodzin. Zaprezentują swoje najlepsze piosenki w nowych, bardziej dynamicznych aranżacjach. Od prostego, stylowego rock`n`rolla aż po big bandowe, neoswingowe kompozycje. Występ zespołu zostanie zarejestrowany i wydany na DVD.
A obchody ćwierćwiecza Shakin` Dudi potrwają aż do przyszłorocznej Rawy. Oprócz wydania DVD, Irek Dudek ma w planach serię koncertów ze specjalnie przygotowanym zestawem utworów, również premierowych. Wszystkie nowości, relacje z koncertów i inne ciekawostki na temat Irka Dudka i jego zespołu można znaleźć na

Źródła

  • 10 października 2009, Katowice Spodek – strona organizatora koncertu


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
23/02/03, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.