Poznań: słowiański "Folkowy Wieczór"

W czwartek 24 września 2009 r., w klubie "U Bazyla" (ul. Św. Wojciecha 28, Poznań), planowany jest od 21.00 Folkowy Wieczór. W jego trakcie na słowiańską nutę zagrają m.in.

Aby znaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (http://boskabijoux.pl/k/bizuteria-damska/naszyjniki-damskie/), a przeczytasz tam bardzo ciekawe wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

Percival Schuttenbach i Potańcówka... Impreza będzie połączona z wieczorem autorskim zespołu Percival i projektu Percival & Radbor oraz promocją płyty nagranej przez ten projekt Słowiański Mit o Powstaniu Świata. W trakcie pokaz zorganizuje drużyna wojów WATAHA. Przewidziane są również konkursy na najlepszy strój historyczny oraz w klimacie folkowym. Na zwycięzców czekają m.in. nagrody rzeczowe ufundowane przez księgarnię Arsenał.

W założeniu Folkowy Wieczór zostać ma imprezą cykliczną. Ma on na celu nie tylko przybliżenie muzyki folkowej, neofolkowej, wczesnośredniowiecznej, ale również przedstawienie religii i mitologii Słowian, ubioru wczesnośredniowiecznego, uzbrojenia wojów i ogólnie historii Polski. Celem imprezy jest uświadomienie ludziom jak ważna jest historia, dorobek i świadomość narodowa (m.in. przez skierowanie prośby do uczestników o pojawienie się w strojach "w klimacie" fokowym). Wartym podkreślenia jest więc fakt, iż wieczór nie ma zasadniczo celu zarobkowego / komercyjnego lecz przede wszystkim ma mieć charakter edukacyjny.

Zobacz plakat...

ŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20/02/15, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.