Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2013

23 marca 2013 roku o 12.00 planowane jest w Warszawie przeprowadzenie marszu, który ostatecznie ma się przyczynić do zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny. Marsz ma nawiązywać do słowiańskiej tradycji.

Specjalnie do tego celu powołany Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny przemarsz / spacer - rozpoczynający się pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie, a kończący nad brzegiem Wisły - zakończony utopieniem Marzanny. Marszowi towarzyszyć ma kilka dodatkowych wydarzeń, jak np. konkurs na najładniejszy i najciekawszy ludowy strój słowiański.

Po przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również inscenizacja samego obrzędu powitania Wiosny. Organizatorzy będą starali się przewidzieć pogodę w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także wielkość plonów na jesieni. Bardziej szczegółowy program i opis marszu na stronie organizatora, przy czym już teraz dołączyć można do wydarzenia na Facebook'u.

ŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
21/05/19, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.