Święto Kwiatów na VI Festiwalu Róż

święto kwiatów
Warszawska, plenerowa impreza rodzinna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już 12 i 13 lipca br.

Ogród Botaniczny jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż. Wystawa ta od lat cieszy się dużym uznaniem Warszawiaków.

Podczas Święta Kwiatów odbywać się będą pokazy florystyczne prowadzone przez Mistrzów florystyki - Marijusa Guildysa z Litwy oraz Magdalenę Birulę-Białynicką, Karolinę Ładyżyńską i Ewę Taczanowską z Polski.

Czy nasz artykuł wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Wejdź w takim razie na naszą świeżą witrynę - tam można zobaczyć ponadto (http://dobromir.eu/nawozy/) następne świetne fakty.

Zaplanowana jest również wystawa rzeźb roślinnych, ekspozycja bukietów i kompozycji z róż, kiermasz i porady ogrodnicze oraz wystawa zdjęć roślin doniczkowych o korzystnych dla zdrowia właściwościach.

Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w wykładzie Aleksandra Waszkiewicza, pt. "Dzika róża - lekarstwo XXI wieku?", zapoznać się z techniką zdobienia – Decoupage oraz obejrzeć ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy. Na scenie zaprezentują się Janusz Tylman, Joanna Stefańska-Matraszek i Dariusz Kordek oraz młodzi i utalentowani muzycy, beneficjanci Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Przewidziano także liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. czytanie bajek, konkurs plastyczny "Najpiękniejszy kwiat w Ogrodzie" (przewidziano liczne nagrody) oraz wystawę prac laureatów konkursu "Kwiaty dla babci i dziadka" z możliwością zakupu ich reprodukcji w formie pocztówek. Dochód ze sprzedaży zasili program wspierający dzieci i młodzież uzdolnioną plastycznie.

Patronat medialny nad imprezą objęli: kwartalnik Bukiety, portal i tygodnik Rewia oraz radio Vox.

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem i promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego założony w 1818 roku mieści się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie.

Czy chcesz zdobyć świeże dane na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zobacz, jakiego typu wiadomości ma porządna treść, niewątpliwie także Cię zainteresują.

Informacje o historii ogrodu, możliwości zwiedzania, cenach biletów, a także liczne materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej: .

święto kwiatów
Oprawcowane przez: BIURO KWIATOWE HOLANDIA
22/05/25, 14:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.