Józef Gara otrzymał nagrodę od Stowarzyszenia Wikimedia Polska

27 grudnia 2012 roku w Wilamowicach miało miejsce uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej miasta Wilamowice, na którą zaproszeni zostali m.in. Józef Gara oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Wikimedia Polska — Patryk Matyjaszczyk i Piotr Ciążyński.

Zarząd Stowarzyszenia w uchwale nr UZ 2012-52 z dnia 6 listopada 2012 roku postanowił przyznać Józefowi Garze nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Te zamieszczone tu wpisy z serwisu (http://swiateventow.com/pl/) zaspokoją Twoją ciekawość, jeśli rozpatrywana w tym serwisie sprawa żywo Cię zainteresowała.

Nagroda ta została ufundowana za udostępnienie swojej twórczości na licencji CC-BY-SA 3.0 i współpracę przy tworzeniu słownika wymowy języka wilamowickiego.

Projekt Wilamowice prowadzony przez wolontariuszy Wikimediów ma na celu stworzenie multimedialnego słownika wymierającego języka wilamowskiego — wolontariusze współpracują z Józefem Garą tłumacząc i nagrywając słowa w tym języku. Jest on jedną z ostatnich osób, dla których język wilamowski jest językiem ojczystym.

GaleriaŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19/05/28, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.