Rein - dar dla Ośrodka Samotnej Matki z Dzieckiem

koń
Oprawcowane przez: happening.pl
Na początku nie miał nic – ani perspektyw na życie, ani nawet imienia. To "koń (więcejna ten temat- Iska)typowy koń posezonowy" - jak zwykła mawiać Ewa Mastyk z Fundacji Centaurus która na co dzień zajmuje się ratowaniem tych pięknych z

Nie wahaj się — sprawdź jakie ciekawe informacje ma nasza istotna strona. Jej opis zapewne szalenie Cię zaintryguje.

ierząt.

Po pełnym sezonie, podczas którego woził na swym grzbiecie niczego nie świadomych turystów, miał trafić wprost do rzeźni. I z pewnością tak by się stało, gdyby nie pomoc ludzi o dobrym sercu. Współpraca Centaurusa z firmą developerską Reinhold pozwoliła mu uniknąć tego strasznego losu.

Wraz z nowym życiem, koń otrzymał nowe imię - Rein. Od najbliższego poniedziałku zamieszka on we wsi Zopowy w Ośrodku Samotnej Matki z Dzieckiem należącym do Markotu. Młody, piękny koń będzie pomagał w rehabilitacji pensjonariuszy min. pobliskiego Dziennego Domu Pobytu dla dzieci niepełnosprawnych.

Dar od firmy Reinhold znajdzie się w towarzystwie innych zwierząt, w tym, co ciekawe, wyżła – wegetarianina z własnego wyboru.

Wraz z Reinem do wsi Zopowy przyjedzie także kuc imieniem Tuptuś. Tym samym spełnia się wielkie marzenie kierowniczki Ośrodka – pozostawionego przez państwo wszelkich dotacji. Akcja ta otwiera bowiem drogę do stworzenia prawdziwej placówki hipoterapeutycznej, tak bardzo pomocnej w przywracaniu zdrowia poszkodowanym osobom.
Zainspirowane przez: happening.pl
19/05/09, 11:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.