Rein - dar dla Ośrodka Samotnej Matki z Dzieckiem

koń
Oprawcowane przez: happening.pl
Na początku nie miał nic – ani perspektyw na życie, ani nawet imienia. To "koń (więcejna ten temat- Iska)typowy koń posezonowy" - jak zwykła mawiać Ewa Mastyk z Fundacji Centaurus która na co dzień zajmuje się ratowaniem tych pięknych zwierząt.

Po pełnym sezonie, podczas którego woził na swym grzbiecie niczego nie świadomych turystów, miał trafić wprost do rzeźni. I z pewnością tak by się stało, gdyby nie pomoc ludzi o dobrym sercu. Współpraca Centaurusa z firmą developerską Reinhold pozwoliła mu uniknąć tego strasznego losu.

Wraz z nowym życiem, koń otrzymał nowe imię - Rein. Od najbliższego poniedziałku zamieszka on we wsi Zopowy w Ośrodku Samotnej Matki z Dzieckiem należącym do Markotu. Młody, piękny koń będzie pomagał w rehabilitacji pensjonariuszy min. pobliskiego Dziennego Domu Pobytu dla dzieci niepełnosprawnych.

Dar od firmy Reinhold znajdzie się w towarzystwie innych zwierząt, w tym, co ciekawe, wyżła – wegetarianina z własnego wyboru.

Wraz z Reinem do wsi Zopowy przyjedzie także kuc imieniem Tuptuś. Tym samym spełnia się wielkie marzenie kierowniczki Ośrodka – pozostawionego przez państwo wszelkich dotacji. Akcja ta otwiera bowiem drogę do stworzenia prawdziwej placówki hipoterapeutycznej, tak bardzo pomocnej w przywracaniu zdrowia poszkodowanym osobom.
Zainspirowane przez: happening.pl
21/09/17, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.