Runy - zaczarowany Świat Runy 11 Isa

runa Isa
Oprawcowane przez: www.4taroty.pl
Runa Isa jest jedenastą Runą w Futharku. Na karcie Voenix widać skały i bryły lodowe. W jednej z nich uwięziona została druga Norna Verdanti, która rządzi teraźniejszością.
Lód, który ja więzi, jest symbolem przymusu, skoncentrowania się na tym, co najważniejsze. Ale po zimie zawsze przychodzi wiosna i bryła lodu uwolni Nornę Verdanti.

Tą symboliczną wiosną w sercu może być promyk nadziei, miłości, czy nawet przeciwności losu, które nas uodporniły, wzmocniły lub, wprowadzając ciszę i spokój w nasze myśli, pozwoliły podjąć działania.

Zupełnie tak, jak w naszym życiu, po okresie czasem przymusowego odpoczynku, czy wyciszenia lub wycofania, następuje przypływ sił, by ze wzmożoną energią znów podjąć walkę lub umieć pokonać życiowe przeszkody, by odnaleźć w sobie dość siły do zmian.
Olbrzym z karty 11 Isa jest symbolem ogromnej i nieprzewidywalnej siły ukrytej w bryle lodu, a uwolnionej po to, by wszystko zmienić (nasze myślenie, zachowanie, emocje, czy podejście do partnerstwa; pomaga też uwolnić się od tego wszystkiego, co nas krępuje, zniewala, co, lub kto, nam szkodzi).
Runa Isa opiekuje się ludźmi urodzonymi w wibracji mistrzowskiej 11. Jej żywiołem jest Woda.

Losując Runę 11 Isa w pozycji prostej i szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, przygotujmy się na przestoje w interesach i zatrzymanie wpływów na okres około trzech miesięcy. Mogą pojawić się problemy zawodowe lub udamy się na przymusowy urlop.
W partnerstwie wieje chłodem, możliwe rozstanie. W zdrowiu – przeziębienie i problemy z kręgosłupem. Zaś w nauce możliwa rezygnacja ze studiów i brak wiary w swoje intelektualne zdolności.

W rozkładzie wróżebnym odwrócona Runa 11 Isa oznacza dla pytającego zastój w zdobywaniu pieniędzy. Może też mieć więcej wydatków niż przychodów. W partnerstwie – egoizm i odcięcie się od partnera. W zdrowiu też nie najlepiej, możliwe stany depresyjne lub zabieg operacyjny z narkozą. A w nauce - problemy ze zdrowiem mogą spowodować trudności w nadrobieniu zaległości.

Przesłaniem Runy Isa jest zapowiedź, że podobnie jak zima, i kłopoty nie trwają wiecznie. Czas przestoju działa jednak na naszą korzyść, bo w ciszy możemy przemyśleć swoje postępowanie, mamy też czas, by wszystko dobrze zaplanować i z nowymi siłami wyruszyć na podbój świata.

Medytacja z Runą 11 Isa
Runa Isa jest jedenastą Runą w Futharku. Zapowiada przestoje, zatrzymanie i opóźnienia w naszych planach, jest też przeciwieństwem ruchu, pośpiechu i wewnętrznego ognia, potrzebnego do działania.
Czas, który wyznacza Runa Isa jest czasem przemyśleń, zastanowienia się nad sobą, związkiem czy dalszymi planami.
Medytując z Runą Isa, możesz odciąć się od niepotrzebnych wpływów, od swoich uzależnień, od ludzi, czy sytuacji, które ci szkodzą, które są powodem twoich łez czy smutku. Bo Runa Isa odcina od tego, co stare, skostniałe, niepożądane i wręcz dla nas szkodliwe.

W medytacji z Runą Isa możesz uzyskać odpowiedź na pytanie, co masz zrobić, by odzyskać wewnętrzny spokój i otworzyć się na nowe życie i nowe szanse.
Medytując z Runą Isa, możesz znaleźć się w lodowej krainie lub pałacu z lodu. W dużym bloku skalnym czekać na ciebie będzie Norna Verdanti, która zaprosi cię, byś choć na chwilę zatrzymał się w lodowej bryle.
Nie bój się niczego, czas zastoju i przebywania w lodzie nie będzie długi, a pomoże ci odzyskać spokój i łatwiej będziesz mógł zobaczyć swoje plany.

Znakiem graficznym Runy Isa jest pionowa kreska, która odetnie cię od …
W medytacji zobaczysz też Olbrzyma, który będzie przyjazny, choć jego wygląd wyda ci się srogi. I kiedy już odzyskasz silną wolę i podejmiesz decyzję o działaniu, o obronie, czy zechcesz coś lub kogoś na stałe usunąć ze swojego życia, Norna Verdanti i Olbrzym dodadzą ci sił i pokażą, jakie masz przed sobą nowe możliwości.
Wychodząc z lodowego zamku, otrzymasz w prezencie akwamaryn, kryształ górski, diament lub inny, piękny minerał. Po co? By minerały te pomogły zostawić ci za sobą wszystko to, co przeszkadza ci być szczęśliwym i spełnionym, by pomogły być kochającym i kochanym człowiekiem.
A kiedy swoje smutki, kłopoty czy złe nawyki lub uzależnienia zamrozisz w bryle lodu, wracaj przez most do "Tu i Teraz", gdzie otuli cię ciepły promień słońca i pozwoli iść naprzód z podniesioną głową.

Elżbieta Ellis
Zainspirowane przez: www.4taroty.pl
21/03/03, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.