Złote Maliny 2009: Sandra Bullock najgorszą aktorką i... faworytką Oscarów

W Los Angeles wręczono Złote Maliny – nagrody za najgorsze kreacje aktorskie, reżyserię, scenariusz i film ubiegłego roku. W tym roku za najgorszy film uznano"Transformers: Zemsta upadłych". Nagrodę dla najgorszej aktorki przyznano Sandrze Bullock, która jest jednocześnie jedną z faworytek w oscarowej rywalizacji o miano... najlepszej aktorki.

osobiście pojawiła się na gali ogłoszenia „uhonorowanych” Złotymi Malinami. Aktorka otrzymała plastikową statuetkę za rolę w filmie "Wszystko o Stevenie".]]

Złote Maliny, będące swoistym uzupełnieniem i przeciwieństwem Oscarów, przyznano po raz 30. – tradycyjnie dzień przed wręczeniem nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Bullock „wyróżniono” za rolę w filmie "Wszystko o Stevenie". Aktorka zebrała się na odwagę i odebrała nagrodę osobiście, co zdarza się niezwykle rzadko (ostatni raz w 2005 r. – wówczas nagrodę odebrała osobiście Halle Berry). Sandra Bullock, zaraz po otrzymaniu statuetki z plastiku, żartowała:

Co ciekawe, amerykańska aktorka ma szansę zdobyć złotą statuetkę Oscara za kreację aktorską w "The Blind Side" – jest jedną z faworytek. Sytuacja nagrodzenia jednego aktora za najlepszą i najgorszą kreację w tym samym roku byłaby precedensem.

Oprócz Złotej Maliny za rolę pierwszoplanową, Bullock zdobyła również nagrodę za najgorszy duet aktorski – wraz z Bradleyem Cooperem (za ten sam film – "Wszystko o Stevenie" zdobył łącznie dwie nagrody). Statuetkę w kategorii "najgorszy aktor" zdobyli Jonas Brothers za rolę w filmie "Jonas Brothers: Koncert 3D".

Nagrodę w najważniejszej kategorii – za "najgorszy film roku" zdobyła kontynuacja filmu "Transformers" ("Transformers: Zemsta upadłych").

Czy ciekawi Cię ta tematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj serwis, a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo nadzwyczajnych danych, które pochłoną Cię całkowicie.

Łącznie film ten zdobył trzy plastikowe statuetki – za film, scenariusz i reżyserię (Michael Bay).

Najgorszym "prequelem, sequelem, remakiem lub plagiatem" 2009 roku został "Zaginiony ląd". Za najgorsze kreacje drugoplanowe nagrodę otrzymali: Sienna Miller za rolę w "G.I. Joe: Czas Kobry" oraz ojciec bożyszcza nastolatek Miley CyrusBilly Ray Cyrus za rolę w "Hannah Montana: Film"''.

Podczas tegorocznej, jubileuszowej ceremonii przyznania Złotych Malin „uhonorowano” także najgorszy film i aktorów mijającej dekady. Wątpliwy zaszczyt otrzymania tytułów najgorszych aktorów dziesięciolecia przypadł Eddiemu Murphy'emu i Paris Hilton. Za najgorszy film dekady uznano "Bitwę o Ziemię" z Johnem Travoltą w roli głównej (2000 r.).

Laureaci i nominowani

Najgorszy film (wybierz wideofilmowanie Kraków) roku

Najgorszy aktor

Najgorsza aktorka

Najgorszy aktor drugoplanowy

Najgorsza aktorka drugoplanowa

Najgorsza ekranowa para

Najgorszy prequel, sequel, remake lub plagiat

Najgorszy reżyser

Najgorszy scenariusz

Źródła

[/NOENTER' >- 7 marca 2009
 • Bullock odebrała Malinę. "Oh my God, I'm so happy!" - - 7 marca 2010
 • Złote Maliny dla Transformers i Sandry Bullock - [TAG=filmweb - 7 marca 2009
 • [/NOENTER


  Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
  20/06/05, 07:17
  Do góry
  Zamknij
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.