XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: zapowiedź

Jak co roku, w całej Polsce trwają przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już 20. edycja tej inicjatywy, której celem jest pomoc instytucjom służby zdrowia zajmującym się chorymi dziećmi. Tegoroczny cel to zakup nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia wcześniakom oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

„Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę (...) Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek.”
Jak można przeczytać na stronie organizatorów WOŚP: "Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek."

Akcji zbierania pieniędzy towarzyszą liczne koncerty charytatywne oraz aukcje (można np. zostać właścicielem 20 numeru Gadu-Gadu, piłki z podpisami Fijałka i Prudla, lodówki pełnej lodów Grycan czy czapki kapitana Tadeusza Wrony). Dodatkowo osoby, które nie spotkają wolontariuszy z puszkami na ulicach swoich miast mogą dokonać darowizny na konto Fundacji, czy przekazać 1% podatku podczas rozliczania się z rocznego podatku.

Tradycyjnie w wielu miastach Polski o godzinie 20.00 rozbłyśnie "światełko do nieba", czyli pokazy sztucznych ogni.

Finał WOŚP odbywać się będzie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej, Bronisława Komorowskiego i Anny Komorowskiej.[1]

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 8 stycznia.

Niektóre miasta, w których odbywać będą się koncerty finałowe WOŚPPrzypisy

  1. Serduszko WOŚP na Pałacu Prezydenckim
  2. XX finał WOŚP w Bytomiu
  3. WOŚP gliwice
  4. Atrakcje 20. finału WOŚP w Łodzi
  5. XX Finał WOŚP koncerty Katowice
  6. XX Finał w Piwiarni Żywieckiej


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19/04/06, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.