Dzień Ojca

Dzień Ojca
Oprawcowane przez: Torsten Mangner
Tradycja Dnia Ojca w Polsce ma już 43 lata! Pomimo obchodów tego święta od wielu lat, nie zakorzeniło się tak głęboko jak Dzień Matki.

Historia ma swój początek dawno dawno temu, w 1910 roku, w Waszyngtonie w miejscowości Spokane. Sonora Smart uczestniczyła we mszy poświęconej pamięci zmarłej matki, kiedy uświadomiła sobie jak wielka rolę w wychowaniu jej i jej rodzeństwa odegrał ojciec.

Chcesz poszerzyć swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (https://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/dietetycznie) - najedź na link i przejdź do nowej strony pełnej interesujących wpisów.

Mężczyzna wychował szóstkę dzieci samodzielnie. Sonora zwróciła sie z prośbą do władz o rozpatrzenie projektu wprowadzenia nowego święta: Dnia Ojca. Pomysł przyjęto z entuzjazmem. Pierwotną datę wyznaczono na 5-go czerwca. Była to rocznica śmierci W.J.Smarta (ojca Sonory).

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź link (http://drukxl.pl/17-datowniki) znajdujące tutaj, są tam podobne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Przez wzgląd na brak czasu na przygotowanie do obchodów, przeniesione zostały na 19 czerwca i tego też dnia obchodzono je po raz pierwszy.

Nowe święto z łatwością zdobyło popularność, a w 1972 sam Prezydent Nikson zatwierdził je prawnie i uczynił tradycją.

Polska obchodzi ten uroczysty dzień właśnie dzisiaj- 23 czerwca, w związku z czym dedykujemy wszystkim Ojcom najwspanialsze życzenia z okazji ich święta!

Autor: Agnieszka Juziuk
Zainspirowane przez: Stylownik
19/11/19, 08:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.