Ślub w Wielkanoc

jest dla nas bardzo ważnym świętem. Święto to ma wiele odniesień do żydowskiego święta Paschy.

Pragniesz pogłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (https://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/kotlety-rybne) - najedź na link i przenieś się do nowej witryny pełnej zajmujących postów.

W pierwszy wieczór Paschy, zwany wieczorem sederowym, spożywa się w gronie rodziny uroczystą kolację, a wśród potraw jest ugotowane na twardo jajko symbolizujące odrodzenie, wyzwolenie i wiosnę.

W chrześcijaństwie jajko wiązane jest z motywem zmartwychwstania i symbolizuje nadzieję na życie wieczne.
Ślub w Wielkanoc
Oprawcowane przez: Izabela Sekuła
Zainspirowane przez: JakMotyle.pl
Katolicy w koszykach mają malowane pisanki, prawosławni jajka obrane już z łupinek, bo z poświęconych rzeczy nic nie mogą wyrzucić, Polacy mają baranki z cukru, a Włosi pieką z ciasta colomby - gołębice, które tak jak jajko, są symbolem pokoju, odrodzenia i miłości.

Podczas Wielkanocy przy odświętnie udekorowanych stołach spotykają się ludzie wielu różnych wyznań. Jedni mają kolacje sederowe, inni śniadania wielkanocne, jeszcze inni uroczyste obiady.

Przedstawiana w tym miejscu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu (http://www.mikolaje.pl/), który proponuje podobne tematy.

Jednak wspólną cechą wszystkich jest chęć gromadzenia się przy stole, przeżywania ważnych chwil razem, jedząc baby, jajka, żurki czy gorzkie zioła lub warzywa maczane w słonej wodzie.

Ślub w Wielkanoc
Oprawcowane przez: Izabela Sekuła
Zainspirowane przez: JakMotyle.pl
W Wielkanoc, po wielu dniach postu odbywają się pierwsze wiosenne śluby. Jest to wtedy podwójny powód do spotkania się w gronie rodziny, przyjaciół, doskonała okazja do świętowania. Oprawa tych ślubów począwszy od kolorów w stroju, poprzez tryskające energią bukiety z wiosennych kwiatów do dekoracji, może nawiązywać do wielkanocnej stylistyki. Bukiet i dekoracje mogą być w kolorze wylęgającego się z jajka kurczaka, delikatne wydmuszki jajek przepiórczych ich uzupełnieniem. A we włosy wepnijmy kolorowy kwiat. Dekoracje zainspirujmy którymś z motywów świątecznych, niekoniecznie zarzucając weselne stoły kurczakami i zającami. Połączmy kolor żółty ze srebrnym, szarym lub najlepiej czarnym – będzie niezwykle i elegancko. Szyku dodadzą klasyczne czarne wycinanki silhouetty z profilem Pani i Pana Młodego.
Oprócz tradycyjnych życzeń składanych podczas dzielenia się jajkiem, dla par biorących ślub w tym wiosenno-wielkanocnym czasie – Sto lat Młodej Parze!
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Oprawcowane przez: Bogna Trętko
20/07/25, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.