Balet jako motyw przewodni ślubu i wesela

Suknia ślubna inspirowana sukienką baletową
Oprawcowane przez: Ela Barteczko
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Wasz ślub powinien odzwierciedlać Waszą osobowość, pasje, upodobania. Musi być również elegancki, dopracowany i niezapomniany. Balet jako temat przewodni jest bardzo dobrym pomysłem na połączenie tych elementów. Nie tylko dla profesjonalnych tancerzy.

Nawet, jeśli nie interesujecie się na co dzień baletem, to powiedzcie, która z Pań nie marzyła w dzieciństwie o zostaniu baletnicą? Panom mającym obawy, że wybór takiej tematyki jest mało męski uświadamiamy, że balet jest bardzo dynamiczny, pełen wdzięku, lekkości, piękna i magii. Przecież to właśnie kochacie w kobietach najbardziej. Baletowa oprawa dnia ślubu i wesela jest ciekawym pomysłem dla Par mających już dzieci. Mogą w piękny sposób zaangażować swoje pociechy do uczestnictwa w tym dniu w oprawie słodkich kolorów i wdzięcznych ubranek. Chłopiec niosący poduszeczkę z obrączkami, czy dziewczynka ubrana w strój baletnicy sypiąca kwiatki wyglądają bardzo uroczo i zachwycająco.

Pani Młoda powinna wybrać suknię delikatną, zwiewną, z tiulu lub muślinu - materiałów, z których szyte są tutu - spódniczki baletowe. Długość sukni jest dowolna. Może być krótka, do połowy łydki lub długa. Najważniejsze, aby sprawiała wrażenie lekkości, miała kilka warstw miękkich materiałów kołyszących się w tańcu. Baletnice kojarzą nam się z długimi szyjami, prostymi plecami, odkrytymi ramionami. Pani Młoda może pozwolić sobie na podkreślenie swojej kobiecości. W makijażu, dla kontrastu z lekkim strojem, pojawić się powinny mocno podkreślone brwi oraz różowe, błyszczące usta. Nieodzownym elementem w wyglądzie jest wysoko upięty koczek.
Dobry tancerz wie, że jest oglądany przez publiczność z każdej strony i dba o każdy szczegół. Podkręćcie swój wygląd detalami. Pozwólcie sobie na dużą ilość błyskotek. Postawcie na dodatki w postaci wstążek, cekinów, pereł, piórek. Pojawić się mogą zarówno na sukni ślubnej, butach, głowie Pani Młodej, jak i w bukiecie czy dekoracjach. Pan Młody obok tak pięknie wystylizowanej na baletnicę narzeczonej powinien wystąpić w skrojonym na miarę smokingu. Stroje druhen również muszą współgrać z lookiem Pani Młodej. Wybierzcie więc sukienki kobiece, zwiewne, w pastelowych odcieniach.

Suknia ślubna inspirowana sukienką baletową
Oprawcowane przez: Ela Barteczko
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Dekoracje inspirowane baletem są lekkie i romantyczne. Dominujące kolory to biel, róż, pastele. Nie zapomnijcie o wstążeczkach i delikatnych kwiatowych kompozycjach. Udekorujcie w ten sposób nie tylko stoły, ale również miejsce ceremonii, auto i tort. Nie zapomnijcie o miękkim świetle świec, które podkreśli magię całej stylizacji.
Wszystkie elementy Waszego ślubu i wesela, tak jak w balecie, powinny ze sobą współgrać. Zadbajcie o każdy detal i pamiętajcie, aby zamówić ręcznie robione zaproszenia przewiązane tasiemką, na których pojawi się motyw baletnicy, przez co przekażecie gościom, że Wasz Dzień będzie wyjątkowy, tak jak Wy jesteście wyjątkowi.

Tekst: Wioleta Grzybowska, Inspirelle Wedding & Events
Fotografie: Ela Barteczko, Pracownia Fotografii Ela i Michał Barteczko
Produkcja i pomysł sesji zdjęciowej: Zespół sesji zdjęciowej: Zespół i Inspirelle Wedding & Events
Fotografie: Ela i Michał Barteczko
Suknie ślubne i wieczorowe: Pracownia Sukien Ślubnych Afrodyta, Rzeszów
Bielizna body: Ama Exclusive
Biżuteria: Jubitom
Bukiety, biżuteria floralna: Agencja Florystyczna Tomasz Max Kuczyński
Fascynatory: Pracownia Florystyczna Astra
Papierowa spódniczka, papierowy bukiet, papierowa kula dekoracyjna: Paper Flower Art, Bogna Trętko
Torty: Cukiernia Sądecka, Nowy Sącz
Fryzura i makijaż Panny Młodej: Magdalena Moniczewska
Fryzura i makijaż małej Baletnicy: Ela Barteczko
Modelki: Karolina Cieszkowska, Emilka

Źródło:


Suknia ślubna inspirowana sukienką baletową
Oprawcowane przez: Ela Barteczko
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
obrączkami (wypróbuj w promocji magnat kowalow)
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Oprawcowane przez: Wioleta Grzybowska
18/07/12, 10:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.