Kwiaty na walentynki

Czekoladki w kształcie serca
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Walentynki, czyli święto zakochanych, to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Święto obchodzone 14 lutego, swoją nazwę zawdzięcza Świętemu Walentemu, który żył w czasach średniowiecza. Był to biskup i męczennik rzymski, który nie tylko uzdrawiał chorych, ale także udzielał ślubu zakochanym.

Bukiet róż
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
To właśnie w tym dniu chętnie wyjawiamy swoje uczucia ukochanej osobie i obdarowujemy różnego rodzaju prezencikami. Najczęstszym sposobem okazania uczuć w tym szczególnym dniu jest obdarowanie drugą osobę kwiatami. Bowiem to właśnie one są najstarszym i najbardziej znanym symbolem miłości. Ich piękno i zapach sprawiają, że jest to najprostszy, a zarazem elegancki sposób wyrażania swoich uczuć.

Najchętniej kupowane są czerwone róże i tulipany z dodatkowym niewielkim bukiecikiem w kształcie serduszka.

Bukiet, który wręczamy nie musi być duży i kosztowny. Nawet najmniejsza, pomysłowa kompozycja ucieszy obdarowaną osobę. Wcześniej jednak warto sprawdzić, który gatunek jest tym ulubionym.
Storczyki
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Z pewnością ukochana osoba doceni fakt, że została obdarowana ulubionymi kwiatami. Bukiety (hurtownia kwiatów wrocław) można odpowiednio dobrać do charakteru danej osoby. Z pewnością inny będzie podobał się osobie o romantycznej duszy, a całkiem inny miłośniczce sportu.

Niemal każda kobieta ucieszy się nawet z jednej róży, z niewielkim bilecikiem lub pudełeczkiem słodkości. Są jednak także panie bardziej wymagające, które wolałyby dostać okazały kosz pełen kwiatów.

Jeżeli chcemy żeby nasz podarunek przetrwał dłużej niż tylko kilka dni, warto zdecydować się na roślinę doniczkową w eleganckiej osłonce. Oryginalnym podarkiem mogą okazać się storczyki. Należy jednak pamiętać, że wszystkie kwiaty, zarówno doniczkowe jak i cięte, mają swoje znaczenie, żeby uniknąć przysłowiowej „gafy”.

Różany bukiecik
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Dużo popularnością cieszą się również czerwone bukiety w kształcie wachlarza. Innym niebanalnym upominkiem, będzie bukiet wykonany z czekoladek, lizaków lub innych słodkości.

Może się wydawać, że wybór bukietu to indywidualna sprawa. Warto jednak poświęcić temu dłuższą chwilę, tak by wybrane kwiaty (zobacz też wieniec pogrzebowy warszawa) doskonale oddały uczucia, jakie żywimy do obdarowywanej osoby.
Zainspirowane przez: opracowanie własne
Oprawcowane przez: opracowanie własne
20/11/11, 14:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.