Open'er 2010: początek kolejnej edycji festiwalu

Ścisk w pociągach, gorąc bijący z nieba, mnóstwo młodych ludzi podążających w jednym kierunku – ku otwartemu dzisiaj polu namiotowemu na obrzeżach Gdyni. To może oznaczać tylko jedno – rozpoczęła się kolejna, dziewiąta edycja Heineken Open'er Festival.

W środę, 30 czerwca bramy festiwalu zostały otwarte dla pierwszych festiwalowiczów. Otwarto pole namiotowe, na którym uczestnicy imprezy rozpoczęli rozbijanie swojego festiwalowego „ekwipunku”. Już w czwartek pierwsze koncerty i bezpośrednia relacja na portalu Wikinews.

Ten odnośnik do serwisu reprodukcje prowadzi do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która posiada równie intrygujące dane na opisywany temat.

Dojazd zagwarantowano m.in. specjalnymi pociągami kursującymi do Trójmiasta.

W dniach 1-4 lipca 2010 r. na lotnisku Babie Doły w okolicach Gdyni wystąpi ponad 70 zespołów i wykonawców, a uzupełnienie stanowić będą dodatkowe „aktywności” – filmy, strefa organizacji pozarządowych, teatry, wystawy i wiele innych. Nie zabraknie najbardziej pożądanych koncertowo artystów na świecie, np.: Massive Attack, Pearl Jam, Hot Chip, Groove Armada, Klaxons, Kasabian, czy Pavement i Fatboy Slim.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowana zostanie Kids Zone, czyli festiwalowe „przedszkole”, gdzie rodzice będą mogli zostawić swoje dzieci pod opieką wykwalifikowanej kadry. Funkcjonować również będzie namioty pająki Fashion'er, w którym prezentowane będą kreacje młodych projektantów mody.

Festiwal dorobił się już pozytywnej opinii w całej Europie, w związku z czym – podobnie jak rok temu – spodziewanych jest wielu gości z zagranicy. – Kiedy porównujemy Open'era z innymi festiwalami w Europie, jak Pinkpop, to muszę stwierdzić, że organizacja jest tutaj dużo lepsza. Byliśmy trochę źli, że nie pozwolono nam rozłożyć naszego wielkiego namiotu, ale rozumiemy, że to ze względów bezpieczeństwa – mówił dla Gazety Wyborczej Freek Veenlaarhoven z Holandii. Ilość uczestników szacowana jest na ok. 60-80 tys. Organizatorzy przewidują, że zysk ze sprzedaży wejściówek będzie się kształtował w granicach 25 mln zł.

W związku z odbywającymi się w niedzielę wyborami prezydenckimi organizatorzy imprezy oraz władze Gdyni przygotowali dla uczestników mapki i drogowskazy do komisji wyborczych. Jednak, aby zagłosować należy wcześniej pobrać z właściwego urzędu zaświadczenie.

GaleriaŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
21/06/26, 15:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.