Wydanie nutowe dzieł wszystkich Chopina

Zakończono edycjęWydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina- pierwszego w historii kompletnego źródłowo-krytycznego wydania całości twórczości kompozytora.

Wydanie Narodowe składa się z 37 tomów zawierających wszystkie istniejące zapisy nutowe kompozycji Chopina, a także cytaty z jego korespondencji oraz wspomnień jego uczniów i przyjaciół. Utwory, do których źródła stanowią autografy, kopie i druki korygowane przez kompozytora, ewentualnie inne wiarygodne przekazy, wzbogacone są o komentarz źródłowy oraz komentarz wykonawczy.

Z okazji sfinalizowania serii, jej edytorzy - Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA i Fundacja Wydania Narodowego - organizują spotkanie z twórcami Wydania – prof. Janem Ekierem, red. Pawłem Kamińskim oraz Redaktorem Naczelnym PWM Andrzejem Kosowskim. Spotkanie poprowadzi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, a w części artystycznej utwory Fryderyka Chopina wykona Michał Kozłowski.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 sierpnia 2010 o godz. 12:00 w Kordegardzie Chopin 2010, Centrum informacji o wydarzeniach Roku Chopinowskiego, przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie.

Źródła

  • Wydanie Narodowe Dzieł Chopina ukończone - Chopin 2010 - 21 sierpnia 2010
  • Chopin - Wydanie Narodowe (ed. J. Ekier) - Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA - 25 sierpnia 2010
  • O wydaniu - Fundacja Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina - 5 maja 2010

Linki zewnętrzne

  • NFWydaniu i spis treści dla każdego tomu]


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
18/08/01, 15:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.