Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2011

20 marca 2011 roku planowane jest w Warszawie przeprowadzenie marszu, który ostatecznie ma się przyczynić do zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny. Przybądź razem z nami - zgodnie ze starą, słowiańską tradycją - utopić marzannę!!!

Specjalnie do tego celu powołany Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny przemarsz / spacer - rozpoczynający się pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie, a kończący nad brzegiem Wisły - zakończony utopieniem słomianej kukły symbolizującej zimę. Marszowi towarzyszyć ma kilka dodatkowych atrakcji, jak np. mini gra miejska połączona z konkursem wiedzy o Warszawie, konkurs na najładniejszy i najciekawszy ludowy strój słowiański (wszystkich gorąco zachęcamy do przebrania się w taki strój lub w przypadku jego braku w inny, możliwie najbardziej kolorowy), czy pokaz siły wojów słowiańskich z bractw odtwórstwa historycznego...

Po przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również inscenizacja samego obrzędu powitania Wiosny. Będziemy starali się przewidzieć jaka czeka nas pogoda w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także jakich plonów będziemy mogli się spodziewać na jesieni. Bardziej szczegółowy program i opis marszu już niebawem na stronie organizatora, przy czym już teraz dołączyć można do wydarzenia na Facebook'u.

ŹródłaAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
18/07/12, 10:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.