Odsłonięto pomnik Jana Machulskiego

Odsłonięto naturalnej wielkości pomnik aktora Jana Machulskiego. Była to jedna z atrakcji odbywającego się w Międzyzdrojach Festiwalu Gwiazd.

Pomnik odsłonięty został z niewielkim opóźnieniem z powodu padającego deszczu. Jest on uhonorowaniem zasług Jana Machulskiego dla polskiej kinematografii. Rzeźba wykonana z brązu przedstawia postać aktora w pozie z filmu "Vabank". Pomnik stanął na początku Alei Gwiazd, tuż przy kutej metalowej bramie.

Na odsłonięciu pomnika pojawiła się żona Jana Machulskiego - Halina, oraz koledzy z branży, m.in. Tomasz Stockinger, który od dłuższego czasu nie pojawiał się na Festiwalu, Elżbieta Zającówna, Anna Samusionek i Stanisław Mikulski.

Pomnik ufundowała firma Sunset Suits, a jego autorem jest młody artysta Michał Selerowski. Wylewkę zrobiło lokalne przedsiębiorstwo Euro Bud. Do tej pory rzeźbiarz zrealizował liczne projekty m.in.

Ten bardzo użyteczny portal (https://klubtanca.pl/szkolenia-i-kursy/szkolenie-tance-narodowe-tance-ludowe/) prezentuje podobną problematykę, co tekst, który w tym momencie czytasz. Jeśli Cię on interesuje, kliknij tu.

pomnik-ławkę poświęcony pamięci Gustawa Holoubka w Międzyzdrojach i Hanki Bielickiej na ulicy Farnej w Łomży.

Zobacz też

  • Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Źródła

  • Barbara Sołtysińska, Jadwiga Bober, Karol Tomaszewski - Dział Promocji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, 8 lipca 2009
  • Hanna Lachowska - Międzyzdroje. Gwiazdy na promenadzie. Odsłonięto pomnik Kwinty - Głos Szczeciński - 8 lipca 2009
  • Hanna Lachowska - Międzyzdroje: Pomnik Jana Machulskiego będzie na początku Alei Gwiazd - Głos Szczeciński - 3 lipca 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19/12/28, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.