4 Konkurs Lotów Red Bull w Poznaniu

Konkurs Lotów Red Bull
Oprawcowane przez: Konkurs Lotów Red Bull
Konkurs Lotów Red Bull powraca do Poznania, gdzie dziewięć lat temu odbyła się jego pierwsza edycja.

W niedzielę 1 czerwca czterdzieści kreatywnych zespołów z całej Polski zaprezentuje swoje umiejętności pilotażu samodzielnie zaprojektowanych i skonstruowanych maszyn latających. Zgłoszenia do udziału w 4. Konkursie Lotów Red Bull będą przyjmowane od 3 do 30 marca b.r.

Aby wziąć udział w 4. Konkursie Lotów Red Bull, należy zarejestrować się na stronie dźwięk (look więcej pod tym linkiem) pod numerem infolinii: 0 801 822 122 (termin rejestracji od 3 do 30 marca b.r.). W Konkursie mogą wziąć udział konstruktorzy w wieku od 16 lat – każdy z czterdziestu zespołów składać się może z pilota maszyny oraz najwyżej 3 pomagających mu przy starcie osób. Fani wysokich lotów będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą lotniczą, ale przede wszystkim kreatywnością - do Konkursu zostaną zaproszone najbardziej oryginalne i tylko takie maszyny, które nie będą posiadać w swojej konstrukcji żadnych elementów produkowanego seryjnie sprzętu latającego.

Konkurs Lotów Red Bull
Oprawcowane przez: Konkurs Lotów Red Bull
A kiedy maszyny będą już gotowe, 1 czerwca w Poznaniu ich konstruktorzy kolejno staną na wybudowanej nad Jeziorem Maltańskim sześciometrowej rampie startowej, w pełnej gotowości do lotu. O zwycięstwie zadecydują: długość lotu, jego styl oraz oryginalność maszyny latającej. Ponadto przyznana zostanie nagroda specjalna za najdłuższy lot.

Będzie to czwarta edycja Konkursu Lotów w Polsce – wcześniej Konkursy odbyły się w Poznaniu (1999 r.) i Krakowie (2001 r.). 3. Konkurs Lotów Red Bull zorganizowany we Wrocławiu w 2005 r. w ostatniej chwili został odwołany z powodu zagrożenia powodziowego na Odrze.

I NAGRODA: wyjazd dla całego teamu na dowolne zawody z cyklu Red Bull Air Race 2008 odbywające się w Europie scenografia (look więcej pod tym linkiem) jej równowartość 25 000 zł brutto.

II NAGRODA: spotkanie całego teamu z zespołem THE FLYING BULLS AEROBATICS TEAM
i akrobatyczny przelot w dwumiejscowym samolocie lub jej równowartość 15 000 zł brutto.

III NAGRODA: skok w tandemie ze spadochronem dla wszystkich członków teamu lub
jej równowartość 10 000 zł brutto.

Nagrodą specjalną będzie wizyta w Salzburgu w HANGARZE 7 – siedzibie zabytkowej floty samolotów Red Bulla.

Informacje na temat 4. KONKURSU LOTÓW RED BULL oraz formularz rejestracyjny dostępne są na oficjalnej stronie Konkursu: (online od 3 marca 2008 r.)

Autor: Tomasz Albecki
Zainspirowane przez: www.ithink.pl
18/07/12, 10:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.