Muzyczny prezent, który rozwija

instrumenty
1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Już teraz warto zastanowić się, jaki prezent sprawi naszemu dziecku radość, i będzie jednocześnie pozytywnie wpływał na jego rozwój. Jeśli nasze dziecko przejawia zainteresowania artystyczne, zwłaszcza muzyczne, ciekawym prezentem będą dla niego keyboardy Casio.

Od pewnego czasu można zaobserwować w Polsce tendencje kupowania prezentów dzieciom, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale spełniają również funkcję edukacyjną. Wymagania Polaków jako konsumentów rosną – zabawka ma nie tylko bawić, ale również rozwijać. Jak wiadomo muzyka, a zwłaszcza nauka gry na instrumentach, bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Kształtuje ona niemal każdą sferę młodego człowieka - zarówno tą emocjonalną, jak i poznawczą oraz społeczną. Ponadto muzyka wpływa dodatnio na wszystkie sfery rozwoju dziecka, pomagając np. przezwyciężyć trudności w czytaniu i pisaniu.

Gra na instrumentach to również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny czy grona przyjaciół. CASIO LK 300TV z funkcją karaoke z pewnością umili każde spotkanie. Obok możliwości podłączenia instrumentu do telewizora, CASIO LK 300TV posiada również wejście dla mikrofonu.

Zaintrygowały Cię informacje opracowane w tym artykule? Na pewno spodoba Ci się także dodatkowe czytanie (https://www.wilanow.varsovia.edu.pl/). Nie ociągaj się zatem i wejdź do następnej witryny.

Można zatem śpiewając poczuć się jak prawdziwy artysta. Mikrofon jest także szczególnie przydatny w przypadku organizowania karaoke w dużych salach lub na świeżym powietrzu. Użytkownicy keyboardu z pewnością docenią również slot kart SD, dzięki któremu można bardzo łatwo rozszerzać możliwości urządzenia, wyposażając go w nowe melodie. Co ciekawe możliwe jest również wyświetlanie tekstu piosenek na ekranie, dzięki złączu TV-OUT, które scala instrument z telewizorem. Na szczególną uwagę w instrumencie CASIO LK 300TV zasługuje opcja podświetlania klawiszy, która wskazuje użytkownikowi, w jakiej kolejności należy nacisnąć klawisze, aby poprawnie zagrać melodię. W taki oto sposób nawet początkujący, najmłodsi muzycy mogą samodzielnie śpiewać i grać.

Koniecznie zobacz na stronie (http://www.collegium-novum.pl/) inne tego rodzaju wpisy. Tam też przeczytasz coś ciekawego, ponieważ proponuje ona pokrewną tematykę.

Co więcej, nie trzeba posiadać umiejętności gry na keyboardzie, albowiem ma on również funkcję odtwarzania utworów w formacie MIDI, który służy do przekazywania informacji między elektronicznymi instrumentami muzycznymi. System ten umożliwia zarówno komputerom, jak i syntezatorom oraz podobnym urządzeniom kontrolować się nawzajem oraz wymieniać informacje między sobą.

Wszystkie keyboardy CASIO posiadają wiele funkcji ułatwiających naukę gry. Model CTK-800 jest wyposażony w 3-stopniowe lekcje z systemem oceniającym oraz 100 utworów edukacyjnych. Instrument można także podłączyć do komputera za pomocą złączy USB oraz MIDI. Umożliwia to wzbogacenie urządzenia o jeszcze większą ilość dźwięków oraz melodii. Na pianinie można nie tylko grać, ale dzięki wykorzystaniu pamięci wewnętrznej, nagrywać wykonane utwory.

"Według pedagogów dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Keyboardy CASIO nie tylko dostarczają rozrywki, ale posiadają duży walor edukacyjny." - podkreśla Magda Wiśniowska, Specjalista ds. Marketingu firmy Zibi S.A., dystrybutora produktów CASIO w Polsce.

Ćwiczenia z wykorzystaniem muzyki to inwestycja, która może przynieść tylko zysk. Niewielki wydatek na naukę gry czy sam instrument przyniesie wiele korzyści dziecku, które będzie wyróżniało się inteligencją i wrażliwością muzyczną. Wszystko to sprawia, że instrumenty Casio będą idealnym prezentem na Dzień Dziecka.

Więcej informacji udziela:
Paulina Szczupaczyńska,
Junior Account Manager, Agencja Core PR
e-mail.: : +48 22 402 96 10, kom. :0 513 154 685
21/06/17, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.