Polarnik Janek Mela zdobył nagrodę "Kryształki Zwierciadła"

Janek Mela
Janek Mela, polarnik, najmłodszy w historii i jednocześnie pierwszy niepełnosprawny zdobywca biegunów, odniósł kolejne zwycięstwo.

W 2004 r., w wieku 16 lat, zdobywał Biegun Północny i Południowy. W ostatni czwartek maja, w plebiscycie czytelników Zwierciadła, zdobył nagrodę "Kryształki Zwierciadła" ufundowaną przez firmę YES.

Nagrodę czasopisma Zwierciadło przyznano po raz drugi. Jej celem jest wyróżnianie i promowanie młodych osób, które mają już za sobą wyjątkowe dokonania. W tym roku, wśród nominowanych do tej nagrody byli także Aleksandra Czerniawska, malarka; Antoni Pawlicki, aktor; Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, architekci; Barbara i Zuzanna Wrońskie, artystki tworzące dla zespołu Pustki.

Marcin Prokop
Do nagrody "Kryształki Zwierciadła", Janek Mela został nominowany za witalność, niepoddawanie się słabościom i ograniczeniom, a także za działania na rzecz innych niepełnosprawnych w ramach fundacji "Poza Horyzonty". Założył ją w grudniu ub.r., w przeddzień swoich 20. urodzin. Jej celem jest integrowanie osób niepełnosprawnych i zdrowych. Jego działalność zyskała uznanie czytelników Zwierciadła i właśnie Janek został tegorocznym laureatem nagrody.

Statuetkę "Kryształków Zwierciadła" zaprojektował Tomasz Stajszczak, znany artysta plastyk, od lat współpracujący z Galerią YES. Oprawiony w szczerym złocie kryształ, wyróżniający się tle ciemnego granitu, dobrze symbolizuje zarówno wyjątkowość dokonań, jak i niezłomność charakteru Janka Meli. Laureat otrzymał statuetkę z rąk Mateusza Madelskiego, dyrektora ds. rozwoju firmy YES Biżuteria.

Gala Kryształowych Zwierciadeł 2009, podczas której wyróżniono także Danutę Szaflarską, Preeti Agrawali, Danutę Hübner i Sławomira Idziaka, miała miejsce w ogrodach Pałacu Królikarnia w Warszawie.
Zainspirowane przez: Agencja face2face public relations
21/01/04, 14:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.