24 czerwca - Polski Dzień Przytulania

Dzień Przytulania
Społeczeństwo polskie zdecydowanie lubi się przytulać! Korzystamy z tego dobrodziejstwa na każdym możliwym kroku i ma to duży wpływ na nasze życie.

Spontanicznie przytulający się ludzie na Juwenaliach, petycja o ustanowienie dnia 24 czerwca Polskim Dniem Przytulania, wolontariusze zbierający podpisy na Juwenaliach – to tylko pretekst do dyskusji na ten temat. Do akcji włączył się również Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków, powołany przez markę Hoop Cola, by zaszczepić wśród Polaków optymizm i otwarcie się na innych.

Polski Dzień Przytulania
Akcja rozpoczęła się w najbardziej optymistycznym miesiącu roku, maju.

Bez zwlekania zobacz na stronie (http://www.salonurodygoldenspa.pl/zabiegi) analogiczne informacje. Tam także zobaczysz coś ciekawego, ponieważ przedstawia ona zbliżoną tematykę.

To czas, kiedy przyroda w pełni pokazuje swoje piękno, niknie cały smutek szarych zimowych dni, drzewa pysznią się zielenią, ptaki śpiewają, ulice zapełniają się śmiechem i gwarem rozmów. W tak pięknych i sprzyjających okolicznościach przyrody obecni na Juwenaliach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Toruniu, Wrocławiu i Katowicach spontanicznie przytulali się do siebie. Oprócz tego zbierano podpisy pod inicjatywą ustanowienia Polskiego Dnia Przytulania – 24 czerwca.

Polski Dzień Przytulania w liczbach!
Dzień Przytulania
Sonda niezbicie wykazała, że Polacy lubią czuć bliskość drugiej osoby - prawie 3/4 ankietowanych zdecydowanie lubi się przytulać, a niemal połowa rodaków wykonuje
tę czynności kilka razy dziennie! Najczęściej przytulamy się z partnerem w domu, odczuwając przy tym ciepło. W głosowaniu oddano 9 947 głosów*.
Do końca maja pod petycją uchwalenia Polskiego Dnia Przytulania podpisało się 97 562 osób. Do 100 tys. brakuje nam jeszcze 2 438*. Inicjatywę można było poprzeć zarówno podczas Juwenaliów, jak i na specjalnie stworzonej stronie . Dodatkowo na stronach i , można było głosować w dwóch specjalnie do tego stworzonych ankietach. Interesujący jest fakt, iż 60% respondentów uważa, że w polityce powinien przytulić się Donald Tusk z Lechem Kaczyńskim.

Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków, czyli otwarcie się na drugiego człowieka
Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków, powołany do życia przez Hoop Colę, chcąc zaszczepić w Polakach więcej optymizmu włączył się do działań na rzecz ustanowienia dnia 24 czerwca Polskim Dniem Przytulania. Marka chce zachęcić Polaków do otworzenia się na innych, do spontanicznego okazywania radości i przekazywania sobie pozytywnej energii. Sposobem na zwiększenie zadowolenia z życia na pewno jest częste przytulanie się - jedna z kluczowych potrzeb każdego człowieka. Częsta wymiana uścisków i czułego dotyku łagodzi stres, poprawia nastrój, niweluje ból, a nawet chroni przed chorobami. Niestety w obecnych czasach ludzie coraz częściej zapominają o tej podstawowej formie kontaktu. Na ten stan rzeczy zareagowali już wcześniej aktywiści z Free Hugs Campaigin – Ruchu na rzecz Darmowego Przytulania, którzy podczas happeningów organizowanych na całym świecie, oferują ludziom darmowe przytulanie.

* Dane z 02.06.2009 r.

Barbara Sołtysińska
Zainspirowane przez: Ciszewski Public Relations
19/11/15, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.