Plener "… z wikliny" w Ogrodzie Saskim

wiklina Annemarie Frascoli
Oprawcowane przez: Annemarie Frascoli
Ogród Saski jako krajobrazowa przestrzeń staje się miejscem dialogu artysty z naturą, miejscem które inspiruje uczestników pleneru do tworzenia w nim artystycznych form nie zaburzających naturalnego funkcjonowania przyrody, a współistniejących i przemijających wraz z nią.

Wiklina to główny materiał twórczy, dla jednych stanowiący delikatność i giętkość, innych inspirujący do mocnych splotów, jest to materia żywa. Uczestnicy pleneru to artyści pochodzący z Polski, Ukrainy a także Japonii, zajmują się różnymi dziedzinami sztuki (np. wiklina, malarstwo, tkanina artystyczna, kaligrafia japońska, papier czerpany, land art), jedni od lat uczestniczący w plenerach wikliniarskich, inni dopiero poznający ten materiał. Bez wątpienia każda osoba stanowi indywiduum, ze swoją wrażliwością, swoim widzeniem i odczuwaniem świata sztuki i natury.

Ten tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane treści, gdyż wydają się być tak samo interesujące i wciągną Cię całkiem.


Kuratorem artystycznym pleneru jest Anna Waszczuk, artysta plastyk, pracownik naukowy Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, członek ZPAP i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego Wiklina.

wiklina Anna Waszczuk
Oprawcowane przez: Anna Waszczuk
Wernisaż pleneru odbędzie się 26 lipca o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim.
20 – 26 lipca 2009
Plener "… z wikliny"
Lublin, Ogród Saski
Wstęp wolny


W trakcie pleneru odbędą się warsztaty tworzenia form z wikliny przeprowadzone przez uczestników pleneru. Ilość miejsc jest ograniczona. Do zapisów zapraszamy pod nr telefonu – 081 533 09 04. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Lublin.
Zainspirowane przez: Filia Centrum Kultury w Lublinie
21/12/21, 13:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.