Zostań św. Mikołajem – ile to kosztuje i ile można na tym zarobić

Mikołajem można zostać na własny użytek – w gronie najbliższych, w dzień Wigilii, a także komercyjnie - w centrum handlowym. Czy bycie Mikołajem się opłaca?


Święty Mikołaj
Oprawcowane przez: iStock
Zainspirowane przez: iStock
Praca w charakterze Świętego Mikołaja wymaga znajomości kolęd, umiejętności bawienia się z dziećmi a także refleksu. Zdarzają się bowiem dociekliwe dzieci, które Świętego pytają, gdzie zaparkował sanie czy - co jedzą renifery? W grudniu Mikołaja w charakterystycznym czerwonym stroju spotkać można w galeriach handlowych, podczas imprezy kulturalnej, jest on atrakcją dla dzieci w przedszkolach i domach kultury.

Św. Mikołaj domowy a komercyjny
Co roku w grudniu na portalach agregujących oferty pracy zaczynają pojawiać się ogłoszenia dotyczące pracy w charakterze Św. Mikołaja. Oferty kierowane są zarówno do studentów (np. roznoszenie ulotek w stroju Mikołaja), jak i do mężczyzn w wieku od 50 lat do pracy jako Święty w centrum handlowym czy podczas firmowej Wigilii. Zdarzają się również ogłoszenia od osób prywatnych, które chcą, aby św. Mikołaj zjawił się u nich w domu.
Za Mikołaja coraz częściej przebierają się także ojcowie, dziadkowie, głowy rodziny. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Zapotrzebowanie na ekwipunek św. Mikołaja zaczyna się już przed Mikołajkami a kończy dopiero po Świętach Bożego Narodzenia.

Inwestycja w strój
Aby zostać profesjonalnym Mikołajem, warto zainwestować w odpowiedni strój. Cena stroju dla Świętego Mikołaja w supermarkecie zaczyna się już od kilkunastu złotych, jeśli jednak chcemy mieć pewność, że strój jest porządny, warto zainwestować więcej.
- Dzieci potrafią od razu wychwycić wystającą gumkę czy nieudolnie przyklejoną brodę – ostrzega Rafał Łączyński ze sklepu - Porządnie ubrany Mikołaj jest też bardziej pewny siebie, nie musi się obawiać, że dostanie zdemaskowany – dodaje.
Zarobki
Za jedną wizytę w domu św. Mikołaj może zaroMikołaj - zaopatrz się w strój Mikołaja w Warszawie -80 do nawet 700 złotych. Cena wzrasta, gdy św. Mikołaj ma zjawić się w towarzystwie Aniołka czy porozumiewać się po angielsku.
- Najlepszym dniem dla św. Mikołaja jest Wigilia – zdradza ekspert. - W Warszawie za 20 minut ze Świętym trzeba zapłacić od 100 do nawet 250 zł.
Według cenników zamieszczanych w internecie, do 17 grudnia wizyta św. Mikołaja kosztuje najmniej – za odwiedziny w mieszkaniu zapłacimy 145 zł, w przedszkolu lub szkole 175 zł. Najwięcej kosztuje wizyta w firmie – aż 230 zł. Najwyższa stawka zaczyna się po 17 grudnia, po godzinie 15 – wtedy za wizytę w mieszkaniu zapłacimy 215 zł a za odwiedziny w firmie już 290 zł.
Załóżmy, że św. Mikołaj ma jedną wizytę dziennie w mieszkaniu. Do 17 grudnia zarobi on 2465 zł a do Wigilii jeszcze dodatkowe 960 zł! Jeśli Mikołaj wybiera tyMikołaj - oferta przebrania Mikołaja -enia w mieszkaniu i do tego do godziny 17., do Wigilii może zarobić aż 3425 zł. Pełny strój św. Mikołaja z kategorii deluxe w sklepie to koszt rzędu 699 zł – zwróci się on już po pięciu dniach! I jak tu nie kochać św. Mikołaja?

O firmie:– sklep internetowy oferujący profesjonalne przebrania świąteczne z wyższej półki cenowej. W ofercie sklepu znajdują się także bombki. Więcej informacji .
Zainspirowane przez: StrojeMikolaja.pl/
22/06/24, 15:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.