Pracownicy Telewizji Polskiej zostali zobowiązani do płacenia abonamentu

Telewizja Polska już nie tylko namawia do opłacania abonamentu swoich widzów, ale także swoich pracowników. Jej sytuacja finansowa jest tak zła, że zagrożone są popularne produkcje m.in. "Ojciec Mateusz".

W czwartek prezesi Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia spotkali się z posłami sejmowej komisji kultury, by nakreślić złą sytuację w mediach publicznych. Telewizja Polska w ubiegłym roku zanotowała 200 mln zł strat, w tym roku TVP chce osiągnąć zerowy wynik finansowy. Szacuje się, że w tym roku TVP i Polskie Radio z abonamentu otrzymają po około 100 mln zł.

Sytuacja w Telewizji Polskiej jest tak zła, że kilka dni temu biuro finansowe spółki zapowiadało, że wiosną pracownicy TVP mogą nie otrzymać wypłat. 21 stycznia 2010 r. telewizja TVN24 poinformowała, że pracownicy Telewizji Polskiej zostali zobowiązani do płacenia abonamentu - dowody wpłaty mają przedkładać pracodawcy inaczej stracą pracę. Jednak według ekspertów taki obowiązek może być niezgodny z prawem pracy.

Zła sytuacja finansowa odbije się też na ofercie (będzie więcej konkursów SMS i formatów komercyjnych) oraz na serialach TVP. Jak podaje Echo Miasta, zagrożona jest przyszłość serialu "Ojciec Mateusz". Telewizja Polska obcięła budżet serialu o kilkanaście procent - jeśli producenci nie znajdą nowych źródeł przychodów może nie być zdjęć plenerowych w Sandomierzu. Być może produkcja (Rozprężacz odsolin) skończy się na zdjęciach w studio, w tekturowych dekoracjach. Trwają jednak rozmowy, by serial wsparło miasto Sandomierz, dla którego produkcja (Przetwórstwo tworzyw sztucznych Wrocław) TVP1 jest promocją

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Dramat w TVP: Ucierpią seriale i pracownicy


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20/07/01, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.