Warszawa:Reaktywowana grupa The Afghan Whigs zagra w klubie Palladium

14 sierpnia 2012 roku odbędzie się koncert amerykańskiej grupy The Afghan Whigs, w ramach trasy koncertowej, odbywającej się w 25. rocznicę pierwszego koncertu zespołu.

Grupa The Afghan Whigs działała w latach 1987-2001. W tym czasie nagrała kilka albumów utrzymanych w stylistyce rocka alternatywnego z wyraźnymi wpływami muzyki soulowej, docenionych zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność. Po rozpadzie grupy w 2001 roku jej lider Greg Dulli, wielokrotnie negował możliwość reaktywacji zespołu. Wprawdzie w 2006 roku zespół nagrał dwa utwory, które ukazały się na kompilacyjnym albumie "Unbreakable: A Retrospective 1990-2006", jednak nawet wtedy nie zagrał żadnych koncertów.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to odnośnik do www pokieruje Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Reaktywacja nastąpiła dopiero w 2012 roku, kiedy to zespół ruszył w trasę koncertową rozpoczętą 22 maja tego roku.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (http://www.digital-motion.pl/studio-fotograficzne/), które dostarczą Ci sporo szczegółów na ten temat. Namawiamy zatem do wejścia w ten link.


Jedyny koncert w Polsce w ramach tej trasy odbędzie się 14 sierpnia 2012 o godzinie 20.00 w warszawskim klubie Palladium.

Źródła

  • Zapowiedź koncertu na stronie Agencji Artystycznej Go Ahead


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
21/08/11, 14:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.