Charytatywny turniej pokera na rzecz ofiar w Darfurze

turnieje
W Monte Carlo, w przeddzień wielkiego finału najbardziej prestiżowego cyklu zawodów pokera sportowego - PokerStars European Poker Tour - po raz pierwszy w Europie odbył się "Ante Up For Africa" - charytatywny turniej pokera texas holdem. Na rzecz potrzebujących grał m.in. raper Nelly, kierowca Formuły 1 - Nico Rosberg, wokalista zespołu Good Charlotte - Joel Madden, amerykańska gwiazda R'n'B - Christina Milian.
W ostatecznej rozgrywce Teddy Sheringham, była gwiazda Manchesteru United został pokonany przez Isabelle Mercier, członkinię Team PokerStars Pro.

Charytatywny turniej, "Ante Up for Africa", przyciągnął do Monte Carlo 40 gwiazd muzyki, telewizji i sportu. Pula z wpisowego do turnieju wyniosła 160,000 EUR. Dodatkowo przekazał kolejne 100,000 EUR, co w sumie stworzyło sumę 260,000 EUR. Całkowity dochód z turnieju zostanie przeznaczony na wsparcie akcji humanitarnej w Darfurze. Pieniądze zasilą fundusz wspierający działania, których celem jest zakończenie kryzysu spowodowanego kampanią czystości etnicznej, prowadzoną przez rząd w Sudanie oraz zapewniający pomoc poszkodowanym w konflikcie.

W turnieju obok członków Team PokerStars PRO (Daniel Negreanu, Victor Ramdin, Joe Hachem, Peter Eastgate, Dario Minieri, Vanessa Rousso, Greg Raymer) wystąpiło wiele gwiazd show buisnessu. Na rzecz potrzebujących grali m.in.:

turnieje pokera
Nelly - amerykański raper
Nico Rosberg - kierowca Formuły 1
Joel Madden - amerykański muzyk pop-punkowy, wokalista zespołu Good Charlotte, prywatnie - partner Nicole Richie, z którą założył fundację Richie-Madden Children's Foundation, mającą na na celu pomaganie potrzebującym dzieciom
Christina Milian - amerykańska gwiazda R'n'B
Jason Lewis - gwiazda serialu "Sex w Wielkim Mieście"
James Kyson Lee - gwiazda serialu telewizyjnego "Herosi"
Mike Tindalla - angielski zawodnik rugby, któremu dopingowała Zara Philips, wnuczka angielskiej królowej
Pepe Reina - bramkarz FC Liverpool
Sebastian Chabal - francuski gracz rugby
The Dream - amerykański piosenkarz i pisarz tekstów. Autor takich utworów jak "Umbrella" Rihanny oraz "Bed" J. Holiday'a.
Kirsty Gallacher- brytyjska prezenterka telewizyjna
Patrick Chene (francuski komentator sportowy)
Bruno "Kool Shen" Lopes - francuski raper

turnieje poker
W finałowej rozgrywce na przeciwko siebie usiedli: utytułowana pokerzystka, członkini Team PokerStars Pro, Isabelle Mercier oraz była gwiazda Manchesteru United, Teddy Sheringham. Pomimo początkowej przewagi piłkarza, nie udało mu się wygrać i triumfatorką pierwszego "Ante Up for Africa" rozgrywanego w Europie została Isabelle. Teddy Sheringham na pocieszenie otrzymał nagrodę w postaci pakietu na przyszłoroczny turniej PokerStars European Poker Tour na Bahamach /styczeń 2010/.

Celem "Ante Up For Africa" jest pomoc ofiarom konfliktu w Darfurze, wsparcie działań na rzecz jego zakończenia oraz zwrócenie uwagi międzynarodowego środowiska na problem. Poprzez organizacje charytatywnych turniejów pokera texas holdem, "Ante Up For Africa" zebrał już $2 miliony.

Do tej pory w ramach projektu "Ante Up For Africa", odbyły się dwa charytatywne turnieje pokera. Miały one miejsce podczas największych na świecie zawodów pokera sportowego - World Series Of Poker - w Las Vegas. Impreza przyciągnęła wielu graczy, w tym takie hollywoodzkie gwiazdy jak Ben Affleck, Adam Sandler, Matt Damon, Shannon Elizabeth.

Więcej informacji na temat "Ante Up For Africa" -

Wspieranie "Ante UP For Africa" to tylko jedno z wielu działań PokerStars na rzecz potrzebujących. W celu zapoznania się z innymi prospołecznymi akcjami PokerStars zapraszamy na
18/07/12, 10:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.