W prostocie tkwi metoda – wernisaż Tomasza Jakuba Sysło

Tomasz Jakub Sysło
16 stycznia 2009 roku w klubokawiarni "Kafka" odbędzie się wystawa prac artysty malarza i grafika - Tomasza Jakuba Sysło.

Znany pod pseudonimem TSY, niepokorny twórca, a także performer i deejay, prezes fundacji "Artistik" zaprezentuje szerokiej publiczności cykl zabawnych i sarkastycznych zarazem grafik i obrazów.

Wernisaż rozpocznie się 16 stycznia o godz. 18:00. Zgromadzeni goście oprócz przekornych prac będą mogli również osobiście spotkać się i porozmawiać z twórcą. Wystawę można oglądać do końca stycznia.

Artysta posługuje się specyficznym spojrzeniem na otaczający świat. Jego kreski są proste i mocne. Charakterystyczne postacie, nietypowe ujęcia tematów i zaskakujące komentarze łamią bariery i pokazują inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.
Sysło jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Czy niniejszy post jest według Ciebie ekscytujący? Jeśli tak, to umieszczona tu ważna oferta (https://www.pokazy.net/fireshow-wroclaw) niezwykle ważna oferta (https://www.pokazy.net/fireshow-wroclaw) również jest godna zainteresowania!

Dzięki prowadzonej przez niego Fundacji Twórców i Kreatorów Artistik Wrocław systematycznie wzbogaca się o ciekawe akcje artystyczne i kulturalne oraz barwne murale (http://ideamo.pl/) na ścianach budynków. Artysta ale również działacz i społecznik nie pozostaje obojętny na zastaną rzeczywistość. Jako osoba niepełnosprawna łamie bariery, głównie w ludzkich głowach - słowem, kreską i pełną entuzjazmu postawą.

Działania artystyczne:
Miał wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in. w BWA Awangarda, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Instytucie Polskim w Niemczech.
Ilustrator "Bajki o kochaniu" autorstwa Doroty Hartwich, która zdobyła nagrodę główną w VI edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku", wyróżnienie w konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku 2007 oraz wyróżnienie w konkursie "Pióro Fredry" 2007.
Projektant plakatów do kampanii społecznych m.in. "Uwolnij rozum", "1% dla Dolnego Śląska", "Wampiriada", kampanii outdorowych – "Wrocław – studiujesz, pracujesz, żyjesz", "Radio RAM", autor logotypów - Akademickie Radio LUZ, Stowarzyszenie Wiedzy Obywatelskiej, Kabaretowy Festiwal Pozytywnej Kultury Studenckiej Wrocek'04, plakatów "Red Bull" czy "Afrykamery" oraz charakterystycznych pocztówek.

Wernisaż Tomasza Jakuba Sysło "W prostocie tkwi metoda"

16 stycznia 2009, godz. 18:00
Klubokawiarnia Kafka ul. Oboźna 3, Warszawa Powiśle
Wystawa czynna do końca stycznia, codziennie od 9:00 do 22:00
Wstęp wolny
[]

Cecylia Witkowska
Zainspirowane przez: Ego Public Relations
19/02/15, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.