'MY (requiem)'

My requiem
Oprawcowane przez: Dział Promocji i Marketingu Cent
TEATR MAAT PROJEKT i TEATR CENTRALNY zaprasza na spektakl 'MY (requiem)' oraz unikatowy film dokumentalny prezentujący sylwetkę jednego z twórców tańca butoh i jednego z jego największych mistrzów - KAZUO OHNO.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00 w Sali Nowej w Centrum Kultury w Lublinie.
Po spektaklu po 15 minutowej przerwie zaprosimy wszystkich Państwa do naszego MAAT STUDIO, gdzie odbędzie się bezpłatna projekcja filmu.

Kazuo Ohno (ur. 1906r.) -wybitny tancerz, mistrz, znawca duszy człowieka jest znany w japońskiej awangardzie jako prekursor tańca butoh. Zafascynowany występem współczesnej europejskiej baletnicy 'La Argentina' – rozpoczął swoją drogę taneczną tańcząc do dziś mając 103 lata . Kazuo Ohno z Tastumi Hijikata stworzyli to co dzisiaj nazywa się "fenomenem butoh" - usiłowali znaleźć nowy sposób na eksperymentowanie i eksplorowanie ciała ludzkiego - dali podstawy pod to co w butoh niezmienne i fascynuje do dziś kolejne, trzecie pokolenie tancerzy butoh na całym świecie - stan totalnej obecności.

Główną inspiracją do powstającego spektaklu była gruda ziemi znaleziona po latach i odzyskana dla pamięci. Spektakl składa się z kilku części – min. 'Jadą goście', 'Wigilia', 'Kiedyś uda się uciec', 'Gołębie' – i te słowa stanowią całkowicie o istocie widowiska – w nich należy upatrywać całego sensu i wieloznaczeń. Jedną z inspiracji do powstającej choreografii była drgająca i zmienna linia w późnym malarstwie Francisa Bacona. Całość widowiska odnosi się do form prowadzenia ciała wykorzystywanych w tańcu butoh i tańcu intuitywnym.

reżyseria, choreografia, koncept: Tomasz Bazan
muzyka: Marcin Janus
realizacja światła: Agnieszka Gronek
taniec: Tomasz Bazan, Barbara Bujakowska, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń
premiera: 8.11.2008


Teatr Centralny
Teatr Maat Projekt - My (Requiem)
17.01.2009

Kiedy: 19:00
Gdzie: Sala Nowa Centrum Kultury
Bilety: 10 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21
Dodatkowe informacje:
tel. 081 44 022 07
e-mail: Szymańska
Specjalistka ds. Promocji
Zainspirowane przez: Dział Promocji i Marketingu Centrum Kultury w Lublinie
20/04/01, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.