To nie jest kraj dla wielkich ludzi

Rafał Rutkowski
Ilu ludzi mieści się w jednym Polaku?

Aktor Teatru Montowni- Rafał Rutkowski, wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował wyjątkowy one-man show- godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, poprowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich.

Miłośnikom dokładnej informacji zalecamy ten tekst (https://akademiaruchu.com.pl/zajecia-jogi/yin-yoga/), gdyż nie dość, że mówi on o podobnej kwestii, to wykonuje to też w bardzo pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Artyści, kaznodzieje, kabotyni, wojskowi, szarlatani i ginekolodzy.
Polskie monstra. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych i starych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem – dla wszystkich, którzy żyją w Polsce. Dla ludzi o mocnych nerwach.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Porozumienie Enter przygotowuje Międzynarodowy Dzień Teatru
Niezależne teatry warszawskie, które w 2008 roku zawiązały porozumienie ENTER, 27 marca zorganizują Międzynarodowy Dzień Teatru.

Czasem publikowane w sieci wiadomości są fałszywe, ale jeżeli intryguje Cię tego rodzaju tematyka, to kliknij oraz zdobądź ważne informacje również na podobnej witrynie.

Jednego dnia będzie można obejrzeć pięć przedstawień w siedzibie Teatru Wytwórnia.

W czerwcu w 2008 roku, teatry warszawskiej sceny niezależnej podpisały porozumienie Enter.
W skład Entera wchodzą: Teatr Druga Strefa, Teatr Konsekwentny, Teatr Montownia, Teatr Polonia, Teatr Wytwórnia i Studio Teatralne Koło. Inauguracją tego teatralnego porozumienia była Noc Teatrów Enter (wrzesień 2008). Przedstawienia wystawiane były nie tylko na rodzimych scenach, ale także w przestrzeni miejskiej. W celu obejrzenia przedstawień Warszawiacy musieli udać się nawet na Dworzec Centralny. Tam m.in. w holu kasowym Teatr Montownia wystawił "Utwór sentymentalny na czterech aktorów" a Teatr Konsekwentny sztukę "Brzeg – Opole", którego akcja rozgrywa się w pociągu relacji Brzeg – Opole.
W tym roku Teatry Enter postanowiły zrobić świąteczny prezent dla wszystkich swoich widzów - 27 marca /piątek/ organizują Międzynarodowy Dzień Teatru. Obchody zostały zaplanowane w siedzibie Teatru Wytwórnia na Pradze, co oznacza, że wszystkie teatry tego porozumienia przeniosą się w ten wyjątkowy wieczór na drugą stronę Wisły.

Zapowiada się wyjątkowo interesująca impreza. Wszyscy, którzy zechcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, powinni zaplanować sobie cały wieczór, bo spektakle będą się odbywały do późnych godzin nocnych. Zaprezentowane zostaną wybrane przedstawienia teatrów Enter: "To nie jest kraj dla wielkich ludzi" Michała Walczaka /Teatr Montownia/, "Dialogi Penisa" w reżyserii Sylwestra Biragi /Teatr Druga Strefa/, "Pacjent" w reżyserii Adama Sajnuka /Teatr Konsekwentny/, "Polowanie na szczury" w reżyserii Thomasa Harzema /Teatr Wytwórnia/ oraz "Patty Diphusa" w reżyserii Marty Ogrodzińskiej /Teatru Polonia/. Po strawie duchowej dla najbardziej wytrwałych spotkanie z artystami i wspólne świętowanie w kawiarni "Casablanka" na terenie Wytwórni.

"Chcemy zorganizować Międzynarodowy Dzień Teatru po to, żeby się wspólnie spotkać w jednej przestrzeni. Pragniemy świętować ten dzień nie tylko z udziałem władz i oficjeli, ale również z tymi, bez których teatr nie byłby możliwy: artystami i twórcami z jednej strony i widzami i odbiorcami z drugiej. Bez nich nasza praca nie miałaby sensu– mówią organizatorzy – Pragniemy uniknąć oficjalnej formuły tego święta i Teatr Wytwórnia zaprosił nas pod swój dach, za co bardzo dziękujemy. Planujemy co roku świętować w innej siedzibie Teatrów Enter"
Dokładne godziny spektakli pojawią już wkrótce na stronie teatru Wytwórnia oraz na stronie Entera . Bilety na wszystkie przedstawienia w tym dniu będą dostępne w promocyjnej cenie 15 pln.
Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Wytwórnia jest w całości finansowany przez członków porozumienia Enter.

Miejsce wydarzenia:
Teatr Wytwórnia
ul. Ząbkowska 27/31 /wejście od ul. Markowskiej/
03-736 Warszawa
Zainspirowane przez: Teatr Wytwórnia
19/10/06, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.