Konkurs dla dziennikarzy: „Raport na temat osób starszych i relacji międzypokoleniowych”

W ramach Europejskiego Roku na rzecz Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Komisja Europejska zaprasza dziennikarzy z całej Europy do wzięcia udziału w konkursie o nagrodę dziennikarską. Prace można nadsyłać do 1 września 2012 r.

Nagroda w ramach konkursu „Raport na temat osób starszych i relacji międzypokoleniowych” uhonoruje dziennikarzy, którzy przyczyniają się do lepszego zrozumienia wyzwań stojących przed starzejącym się społeczeństwem i proponują rozwiązywanie problemów rozszerzając jednocześnie zasięg debaty publicznej i promując lepsze sposoby działania w tym zakresie.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach:
  • prace pisemne: artykuły, wywiady, artykuły wstępne, itp., wydawane drukiem lub w publikowane online
  • prace audiowizualne: wywiady, filmy dokumentalne, filmy wideo w formie raportów, nowele, itp. wyemitowane przez stacje telewizyjne scenografia (look strona tutaj) opublikowane online.

Prace można nadsyłać do 1 września 2012 r. Muszą to być materiały opublikowane lub wyemitowane w krajach członkowskich UE imprezy (zobacz przejdź dalej) na terenie Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu w okresie pomiędzy 1 października 2011 a 31 sierpnia 2012. Udział w konkursie mogą wziąć obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej i powyższych krajów.

Finaliści konkursu o Nagrodę dziennikarską otrzymają nagrody pieniężne o wartości do 2000 € i zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia Nagród Europejskiego Roku na rzecz Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012, która odbędzie się w listopadzie w Brukseli.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Tam też można się zapoznać z projektami na rzecz aktywności osób starszych.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Konkurs dla dziennikarzy


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
18/07/12, 10:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.