The Prodigy gwiazdą ostatniego dnia Open'era 2009

(od lewej):
Keith Flint, Liam Howlett, Maxim Reality]]
]]
]]
Brytyjczycy z The Prodigy zagrają ostatniego dnia gdyńskiego Heineken Open'er Festival, który odbędzie się w dniach 2-5 lipca tego roku. Oprócz nich swą obecność potwierdziła Emilíana Torrini oraz formacja Fat Freddy's Drop.

Jak zaznacza organizator festiwalu, agencja Alter Art, "The Prodigyto jeden z tych zespołów, które zmieniły bieg historii i na zawsze wpisały się w kanon najważniejszych twórców muzyki."

Co ciekawe, grupa występowała w Polsce już wielokrotnie – ostatnio na wrocławskim Creamfields w 2007 r. i rok temu na krakowskim Coke Live Music Festival (organizowanym również przez agencję Alter Art). Będzie to więc kolejny rok z rzędu, w czasie którego brytyjska formacja odwiedzi Polskę.

Howlett, Flint i Reality wydali 23 lutego w Wielkiej Brytanii najnowszą, długo oczekiwaną płytę – "Invaders Must Die" i z pewnością zaprezentują polskiej publiczności najświeższy materiał (chociażby utwory "Invaders Must Die" i "Omen"). O najnowszym krążku wspomina w informacji dotyczącej potwierdzenia przyjazdu brytyjskiej formacji do Polski Mikołaj Ziółkowski, szef agencji Alter Art:

Wspomniane już w powyższym cytacie dwie kolejne gwiazdy również potwierdziły swój występ w Gdyni. Wokalistka o islandzko-włoskim pochodzeniu – Emilíana Torrini zapewni nam w lipcu mnóstwo nastrojowych i delikatnych kompozycji. Z kolei nowozelandzki septet Fat Freddy's Drop to mieszanka takich gatunków muzycznych jak reggae, roots, dub, jazz i soul.

Źródła


  • Informacje prasowe agencji Alter Art

  • Open'er Festival

  • Opener 2009 – kolejna trójka artystów potwierdzona - - 6 marca 2009
[/NOENTER

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19/12/12, 07:09