"L²" - potęgowanie kultury Lublina i Lwowa

warsztaty
Oprawcowane przez: Centrum Kultury w Lublinie
Ideą projektu "L²" jest stworzenie okazji do spotkania różnych środowisk twórczych Lublina i Lwowa. Są to przede wszystkim przedstawiciele "młodej", współczesnej sztuki i kultury.

Bezpośredni kontakt osób o podobnych profesjach ma być pretekstem do wymiany wiedzy, doświadczeń, "know-how" w obszarze twórczym, co w dalszej perspektywie posłuży do budowania kolejnych pomostów i projektów kulturalnych. Oprócz artystów, w projekcie wezmą udział menadżerowie kultury, kuratorzy wystaw, animatorzy, dziennikarze oraz publicyści, reprezentanci organizacji NGO.

Tegoroczna, kwietniowa edycja "L2" w Lublinie jest odzwierciedleniem kulturalnego szturmu Lublina na Lwów w listopadzie ubiegłego roku. Projekty, które zostaną przedstawione w Lublinie, w dużym stopniu były zainspirowane poziomymi kontaktami między artystami z Ukrainy i Polski. W prezentacjach weźmie udział około 100 artystów zza wschodniej granicy, co prawdopodobnie stanowić będzie największą prezentację kultury ukraińskiej w Polsce.

Przedstawienie ukraińskiego środowiska artystycznego w Lublinie odbędzie się w najnowszej przestrzeni kulturalnej Lublina, czyli w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5 i składać się będzie z kilku obszarów:

- sztuka wizualna została przedstawiona w 10 projektach (malarstwo, instalacje, multimedia, performance, fotografia) z udziałem 20 autorów – w roli głównego  kuratora występuje Wołodymyr Kauffman, a autorami są przeważnie młodzi twórcy w najciekawszym okresie swojego bezkompromisowego twórczego wzlotu

- blok muzyczny został ukształtowany przez środowisko "JazzClub.Lviv", które łączy około 200 muzyków; w Lublinie zaprezentują się trzy projekty jazzowe o wyrazistym ukraińskim podłożu etnicznym oraz trzy projekty młodych artystów, którzy pracują w dziedzinie nowych mediów (muzyka elektroniczna i wideosztuka)

- teatr reprezentować będzie formacja " Next Step " – laureat ubiegłorocznego Festiwalu Sztuki Amatorskiej "Drabyna" oraz Teatr im. Łesia Kurbasa

- w przestrzeni publicznej miasta zaprezentowane zostaną działania performatywne, happeningi oraz akcje parateatralne.

Projekt realizowany jest w ramach starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.

Kiedy: 3-5 kwietnia 2009
Gdzie: Warsztaty Kultury ul.Popiełuszki 5, Lublin

Organizatorzy:
Lublin
Ośrodek Animacji Kultury Centrum Kultury w Lublinie
Warsztaty (KLIK) Kultury
tel. 081 5360314
e-mail:

Lwów
Stowarzyszenie Artystyczne Dzyga
tel.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

(8032) 244-47-79
e-mail:

Barbara Szymańska
Zainspirowane przez: Centrum Kultury w Lublinie
21/08/24, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.