Baltic Radio Cup 2009 - Radio PiK triumfatorem

Już po raz piąty w Świnoujściu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski dziennikarzy radiowych w plażowej piłki nożnej -Baltic Radio Cup. Zwycięzca z przed roku - Radio Szczecin - nie obronił tytułu i znalazł się na ósmym miejscu. Turniej wygrali dziennikarze radia PiK.

Tym razem na rozgrywki przyjechało ponad stu dziennikarzy z jedenastu stacji radiowych z Polski oraz po raz pierwszy zagraniczni dziennikarze Euranetu. Pierwsze mecze beach soccera można było zobaczyć 23 czerwca przed południem. Grę rozpoczęła drużyna gospodarzy wygrywając z Radiem Opole 2:1[1].

Ta wiarygodna treść jest przyszykowana dla miłośników opisywanej tematyki. Jeżeli zaliczasz się do nich, to wejdź na taki link.

Później szczecinianie nie mieli już takiego szczęścia i ostatecznie rozgrywki zakończyli ćwierćfinale przegrywając 3:5 z Radiem Kielce[2].

W finale, 24 czerwca kilka minut po trzynastej, udział wzięli dziennikarze Radia PiK i Łódź.

W meczu pomiędzy dziennikarzami polskich rozgłośni a reprezentacją Euranetu zwyciężyli ci pierwsi, ale udało się to dopiero po rzutach karnych[3].

Wyniki:

Ponadto nagrodą fair play została uhonorowana drużyna dziennikarzy z Lublina. Królem strzelców, z 26 strzelonymi bramkami (w tym 3 ze spalonego), został Marcin Dąbrowski z radia PiK. Najlepszą bramkarką okazała się Beata Tychowicz z Radia Szczecin, a najlepszym zawodnikiem turnieju Michał Stalma z Radia Kielce.

Równocześnie z turniejem w Świnoujściu towarzyszyło spotkanie programowe Euranetu - sieci europejskich rozgłośni radiowych[4].

Przypisy

  1. NFUdany początek Baltic Radio Cup dla Radia Szczecin]
  2. NFRadio Szczecin nie obroniło tytułu mistrza]
  3. NFŚwinoujście: Baltic Radio Cup 2009]
  4. NFRadiowcy z całej Europy zagrają w Świnoujściu]


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20/05/14, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.