"Peryferie" Kamila Stańczaka

Kamil Stańczak
3 kwietnia 2009 roku o godz. 18.00 w Galerii Białej w Lublinie otwarcie wystawy Kamila Stańczaka pt. "Peryferie"

Artysta zajmuje się malarstwem, grafiką, tworzy też skomplikowane konstrukcyjnie ruchome urządzenia.

Na wystawie w Białej prezentuje obiekty o charakterze modelarskich dioram. Są to miniaturowe fragmenty małomiasteczkowego świata, skrawki "przeterminowanej" , zużytej architektury, istniejące gdzieś na obrzeżach
miast.

Jest to prezentacja  zagadkowa i niesamowita w formie opowieści o realnych lub fikcyjnych zdarzeniach, dla których sprzyjającym tłem zdaje się być sceneria dawno zarośnięta chwastami. Każda z bardzo precyzyjnie wykonanych makiet zaskakuje doborem łączenia elementów. Zastygłe lawy farb czy owady w zestawieniu z budowlami tworzą niezwykłe fragmenty krajobrazów innej rzeczywistości - zdegradowanej, odrzuconej i obcej.

Wystawa czynna w dni powszednie w godz. 11.00-17.00 do 30 kwietnia br.

___

Kamil Stańczak (ur. 1980) jest absolwentem i pracownikiem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Ma w swoim dorobku m.in.

Masz ochotę przeczytać więcej podobnych materiałów? Jeśli tak, to zobacz to unikalne www (https://ratynscystomatologia.pl/), gdyż też Cię zapewne zainteresuje.

W 2005 roku udział w "Novej Białej" w Galerii Białej w Lublinie, w "VI Krajowej Wystawie Malarstwa Młodych" w Galerii Awangarda we Wrocławiu, "Kunstmiroffsky" w Galerii Kordegarda w Warszawie, a w 2006 roku uczestniczył w "Konst Massan" w Sztokholmie, VI Biennale Sztuki "Sacrum" w Częstochowie, "Białej strefie" w Galerii Austriackiej w Warszawie, w  wystawie "Malarstwo polskie XXI wieku" w Galerii Zachęta w Warszawie.
Zainspirowane przez: Dział Promocji i Marketingu Centrum Kultury w Lublinie
21/09/18, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.