Dzień Wszystkich Świętych

święto zmarłych
Oprawcowane przez: Biuro Kwiatowe Holandia
Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to dni pełne zadumy i refleksji nad przemijaniem oraz rodzinnych spotkań przy grobach bliskich.

Dzień Wszystkich Świętych (Festum omnium Sanctorum) przypadający na 1 listopada jest chrześcijańską uroczystością ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych. Na pamiątkę wszystkich zmarłych ustanowiono Dzień Zaduszny obchodzony 2 listopada. W tych dniach rodziny licznie odwiedzają cmentarze, na których spoczywają ich bliscy, zapalają znicze oraz składają kwiaty i wieńce na grobach.

Biuro Kwiatowe Holandia, organizacja typu non-profit zajmująca się promocją kwiatów ciętych i roślin doniczkowych, jest inicjatorem akcji dekorowania kwiatami starych pomników i grobów. Pomysł narodził się w Holandii, ale jest już realizowany w wielu europejskich krajach, między innymi w Hiszpanii i we Włoszech. Celem akcji jest zaprezentowanie szerokiej publiczności niezwykłych i pięknych kompozycji kwiatowych, stanowiących dekoracje nagrobków i pomników, oraz pokazanie w jaki sposób można nadać im osobisty charakter oraz, poprzez kwiaty, oddać hołd osobie zmarłej.

Ze względu na religijny charakter Częstochowy, która przez wielu uznawana jest za duchową stolicę Polski, Biuro Kwiatowe Holandia zdecydowało się na przeprowadzenie akcji na częstochowskim cmentarzu Kule, gdzie do dziś zachowało się około tysiąc nagrobków sprzed 1939 roku, w tym sto z końca XIX wieku, mających wartość historyczną i artystyczną.
Biuro Kwiatowe Holandia zaprosiło do akcji znakomite florystki - Joannę Rospondek, Monikę Bębeneoraz Magdalenę Birulę-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską.

święto zmarłych


***
Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów
i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach.

Ten artykuł zawiera ciekawe dane na prezentowany wątek - jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę www (http://www.strojemikolaja.pl/bombki-choinkowe-recznie-malowane/cat_32.php), która opisuje zbliżone zagadnienia.

Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

***
Joanna Rospondek ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Częstochowie, gdzie uzyskała Dyplom na Wydziale Grafiki oraz tytuł magistra na Wydziale Pedagogiki. Zdobyła tytuł florysty w Polskiej Szkole Florystycznej w Poznaniu. Przez kilka lat była nauczycielem plastyki w Liceum Ogólnokształcącym. Bierze udział w Międzynarodowych Pokazach Florystycznych i jest zdobywczynią licznych nagród w konkursach florystycznych organizowanych w kraju i za granicą. Obecnie jest właścicielką Bukieciarni ARTFlora w Częstochowie. Inspirują ją cykl przyrody, a na pierwszym miejscu w swoich pracach stawia kwiaty i naturę. Lubi niebanalne formy i zabawę kolorem.

***
Monika Bębenek jest absolwentką warszawskiej szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej, gdzie zdobyła tytuł mistrza florystyki. W 2005 roku na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu zdobyła tytuł vice mistrza Polski. Jest międzynarodowym sędzią sztuki florystycznej FEUPF. Sędziowała Mistrzostwa Polski 2007, egzaminy florystyczne w Akademii Marioli Miklaszewskiej i Centrum Florystycznym Małgorzaty Niskiej. Jest właścicielką kwiaciarni "Zielona Gęś" w Opolu i Kluczborku. Współpracuje z prasą branżową (Florum, Bukiety). Jej prace zostały opublikowane w drodze konkursu w prestiżowym wydaniu Floral Annual Art 2008/2009 wydanym przez Stichting Kunstboek w Belgii. O sobie mówi "jestem wariatka, co ma w głowie kwiatka".

***
PRACOWNIA WRZOSOWISKO:
Karolina Ładyżyńska
ukończyła warszawską SGGW na wydziale ogrodnictwa, ze specjalizacją: Rośliny ozdobne. Uzyskała tytuł florysty, uczęszczając na roczne, podyplomowe studium florystyki w SGGW. Obecnie przygotowuje się do egzaminu mistrzowskiego w szkole Małgorzaty Niskiej w Warszawie. Regularnie bierze udział w warsztatach, międzynarodowych konkursach florystycznych oraz spotkaniach twórców Land-Art.

Magdalena Birula-Białynicka ukończyła warszawską szkołę florystyczną Małgorzaty Niskiej, uzyskując tytuł mistrza florystyki. Następnie uzyskała uprawnienia międzynarodowego sędziego sztuki florystycznej FEUPF. W 2007 roku na V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski we Florystyce zdobyła tytuł I-go vicemistrza Polski. Systematycznie bierze udział w warsztatach, pokazach i konkursach florystycznych w Polsce i za granicą.

Karolina i Magdalena wspólnie tworzą markę pracowni Wrzosowisko. Poza tym zajmują się tworzeniem collage'y florystycznych, pracą z drewnem i innymi materiałami naturalnymi. Bardzo istotną dziedziną działalności jest także Land-Art.
Zainspirowane przez: Biuro Kwiatowe Holandia, Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z
22/01/06, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.