Hugh Jackman

Hugh Jackman
Oprawcowane przez: Lipton Ice Tea
Rodowity Australijczyk Hugh Jackman swoją pierwszą dużą rolę dostał w amerykańskiej mega produkcji "X-men", jako Wolverine, którą kontynuował w bardzo udanych "X-Men 2" i "X-Men: Ostatni Bastion" z 2006 roku.

Niedawno zobaczyć można było go również wcielającego się w tą samą postać w filmie "X-Men Geneza: Wolverine", który stanowił prequel popularnej serii i który tylko w Stanach Zjednoczonych zarobił niewiarygodną sumę 85 milionów dolarów w pierwszym tygodniu od daty premiery w maju 2009 roku.

Jesienią 2009 roku Jackman powrócił na Broadway w napisanej przez Keitha Huffa "A Steady Rain", w której gra u boku Daniela Craiga. Sztuka opowiada historię dwóch policjantów z Chicago, przyjaciół od lat dzieciństwa, których losy zmieniają się na zawsze w ciągu kilku traumatycznych dni.

22 lutego 2009 Jackman pełnił prestiżową rolę gospodarza Oscarów prowadząc 81 galę rozdania tych nagród. Występując na żywo w teatrze Kodak zachwycił publiczność i pomógł stacji ABC osiągnąć wzrost oglądalności o 13% w porównaniu do roku poprzedniego.

W 2008 roku Jackman wystąpił w romantyczno-przygodowej produkcji 20th Century Fox "Australia" reżyserowanej przez Baz'a Luhrmanna'a. Akcja filmu, umiejscowiona w Australii północnej przed II Wojną Światową pokazuje Jackmana jako mrukliwego poganiacza bydła, który pomaga angielskiej arystokratce (granej przez Nicole Kidman) w przeprowadzeniu stada 2000 sztuk zwierząt przez liczący setki mil ciężki teren, gdzie muszą m.in. przetrwać japońskie bombardowanie australijskiego miasteczka Darwin.

W 2008 Jackmana zobaczyć można było również obok Ewana McGregora w produkcji 20th Century Fox "Uwiedziony", mrocznym filmie opowiadającym o tajemniczym zniknięciu kobiety i rabunku milionów dolarów.

W 2006 Jackman wspólnie ze swoimi koproducentami Johnem Palermo i Deborra-lee Furness utworzyli Seed Productions. "Uwiedziony" był pierwszym filmem Seed. W tym samym roku Jackman uhonorowany został tytułem Męskiej Gwiazdy Roku ShoWest.

Ostatnio Jackman występował w filmie "Źródło" Darren'a Aronofsky'ego, "Prestiż" Christophera Nolan'a i "Scoop – Gorący Temat" Woddy'ego Allena. Użyczył również głosu w filmach animowanych "Happy Feet: Tupo małych stóp" i "Wpuszczony w kanał". Grał również główne role w "Serce nie sługa", "Kod Dostępu", "Van Helsing" i "Kate i Leopold", za którą otrzymał nominację do Złotego Globa w 2002 roku.

Za odtworzenie postaci Petera Allena, piosenkarza i kompozytora pioesenek z lat 70' w "The Boy From Oz" Jackman otrzymał w 2004 roku nagrodę Tony Award dla najlepszego aktora musicalowego oraz nagrody Drama Desk, Drama Legue, Outer Critics Circle i Theatre World.

Jego dorobek teatralny obejmuje role w "Carousel" w Carnegie Hall, "Oklahoma!" w National Theater w Londynie (nominacja do nagrody Olivier), "Sunset Boulevard" (nagroda MO – Australia's Tony Award) i "Beauty and the Beast" Disneya (nominacja do nagrody MO).

Kariera Jackmana rozpoczęła się w Australii w niezależnych produkcjach "Paperback Hero" i "Erskineville King's" (nagroda dla najlepszego aktora Australian Film Critics Circle i nominacja do nagrody dla najlepszego aktora The Australian Film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) Institute). W 1999 na Australian Movie Convention został okrzyknięty Australijską Gwiazdą Roku.

Gwiazda filmu X-men - Hugh Jackman twarzą Lipton Ice Tea - ulubionej herbaty mrożonej świata.

Lipton Ice Tea ogłosił dziś podpisanie trzyletniego kontraktu partnerskiego z hollywoodzką gwiazdą Hugh Jackmanem. Dla aktora kampania Lipton Ice Tea to pierwsza okazja do współpracy tego typu z międzynarodową marką.

Marka zdecydowała się na współpracę z aktorem gdyż ucieleśnia on wartości, którym jest wierna: życiowy optymizm i zdrowy hedonizm. Jak powiedział sam Jackman: "Jestem zachwycony rolą ambasadora Lipton Ice Tea, która jest dla mnie całkowicie nowym, ekscytującym doświadczeniem. Lipton Ice Tea to marka, za którą stoją prawdziwie pozytywne wartości doskonale łączące się z wartościami, które są istotne w moim życiu. Dlatego nie mogę się doczekać rozpoczęcia naszej współpracy".
Zainspirowane przez: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o.
20/04/28, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.