Międzynarodowy Dzień Leworęcznych

leworęczność
13 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Leworęcznych. Z tej okazji organizatorzy kampanii oraz sklepy Zygzak zapraszają 8 sierpnia do wzięcia udziału w obchodach tego święta.

Międzynarodowy Dzień Leworęcznych, przypadający na 13 sierpnia, będzie w Polsce obchodzony po raz czwarty. Dzięki organizatorom kampanii społecznej dotyczącej leworęczności, skupionym wokół witryny oraz sieci sklepów papierniczo-piśmienniczych Zygzak, już 8 sierpnia osoby leworęczne będą mogły spotkać się i wziąć udział w eventach organizowanych w C.H. Wola Park w Warszawie oraz C. H. Arkady Wrocławskie we Wrocławiu.

Dla uczestników obchodów Międzynarodowego Dnia Leworęcznych, którzy pojawią się w sklepach sieci Zygzak w Warszawie i we Wrocławiu między godziną 12.00 a 17.00 przygotowano bardzo ciekawy program. Dla najmłodszych leworęcznych i ich rodziców przewidziano wiele atrakcji i zabaw plastycznych, między innymi wyścigi, rodzinne konkursy sprawnościowe oraz konkursy plastyczne, w których uczestnicy będą mogli wykazać się sprawnością lewej ręki.
Oprócz zabaw na uczestników czekać będą także atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez producenta marki Stabilo.

Pomysł obchodów Dnia Leworęcznych zrodził się w 1992 roku wśród członków Klubu Mańkutów działającego w Wielkiej Brytanii. Jak co roku, przedstawiciele największej mniejszości na świecie spotkają się 13 sierpnia w dzielnicy Soho w Londynie, w pobliżu sklepu z produktami dla osób posługujących się lewą ręką.
W Polsce, mimo, że akcja odbywa się dopiero po raz czwarty, zainteresowanie tematyką leworęczności nie gaśnie. Osoby leworęczne od kilku lat aktywnie działają w sieci, zrzeszając się w portalach społecznościowych, a także biorąc udział w dyskusjach, m.in. na forum . Dyskusje i publikacje na temat leworęczności spowodowały w ostatnich latach szczególne zwiększenie zainteresowania produktami dla leworęcznych, zwłaszcza dla tych najmłodszych. O tym zjawisku najlepiej wiedzą prowadzący sklepy, w których można kupić produkty stworzone z myślą o nich. "Rodzice dzieci piszących lewą ręką są świadomi pojawienia się na polskim rynku produktów, które ułatwiają ich dzieciom między innymi naukę pisania. Specjalnie wyprofilowane pióra, ołówki, nożyczki z przełożonymi ostrzami cieszą się coraz większym zainteresowaniem" – mówi Paweł Kaczmarczyk, leworęczny manager sklepu papierniczego Zygzak.

Ponieważ ubiegłoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Leworęcznych odniosły sukces, organizatorzy w tym roku postanowili rozszerzyć akcję i zaprosić dzieci i ich rodziców, tym razem nie tylko do C. H. Wola Park w Warszawie, ale także do C.

Zaciekawił Cię tego typu artykuł? Jeśli tak, to tu również znajduje się świeża treść (https://www.angelka.pl/sesja-komunijna-warszawa/), która na pewno Ci się spodoba.

H. Arkady Wrocławskie.
Zainspirowane przez: Vanguard PR
22/04/02, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.