Momo- historia o złodziejach czasu i dziecku

Momo Michael Ende
Oprawcowane przez: Rafał Latoszek
MOMO Michael Ende
Przekład:
  Teresa Jętkiewicz
Reżyseria:  Ewelina Pietrowiak
Adaptacja:  Franciszek Bartkowiak
Scenografia:  Ewelina Pietrowiak, Julia Skrzynecka
Kostiumy:  Julia Skrzynecka
Ruch sceniczny:  Mateusz Polit
Opracowanie muzyczne:  Joshua Crone
Światło:  Mirosław Poznański

Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas – tak brzmi pełny tytuł książki napisanej ponad trzydzieści pięć lat temu przez niemieckiego pisarza Michaela Ende.

Tytułowa Momo to urocza dziewczynka, która posiadała pewną niezwykłą moc – umiała słuchać innych ludzi, jak nikt inny i rozwiązywać ich problemy.

Ten temat Cię interesuje? Więc odsyłam tu (https://zabawekczas.pl/produkty/militarne,2,1651), ponieważ odnajdziesz tutaj ciekawe informacje na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Dzięki niej ludzie stawali się dla siebie lepsi, a dzieci przestawały się nudzić, gdyż Momo zabierała ich na wyprawy do świata fantazji.
Pewnego dnia w miasteczku zjawili się Szarzy Panowie, którzy, okazali się, agentami Kasy Oszczędności Czasu. Pod ich wpływem życie mieszkańców stało się jedną wielką gonitwą w celu oszczędzania czasu i gromadzenia dóbr materialnych. Ludzie zaczęli się oddalać od siebie. Jedynie Momo postanowiła się im sprzeciwić. Z pomocą dziewczynce przyszedł Mistrz Hora – baśniowy władca czasu. Podpowiedział jej, jak może pomóc swoim przyjaciołom i pokonać Szarych Panów.

Występują:
Wojciech Billip, Gizela Bortel, Jacek Dzięgiel, Dorota Gorjainow, Andrzej Jurek, Hanna Kochańska, Michał Konarski, Beatrycze Łukaszewska, Marcin Piętowski, Jacek Pluta,
Beata Romanowska, Jacek Zawada, Magdalena Turczeniewicz/ Beata Jankowska-Tzimas oraz
gościnnie: Marta Chodorowska, Robert T. Majewski, Piotr Siejka, Jerzy Słonka.

PREMIERA 19 września 2009
Duża Scena
Zainspirowane przez: Teatr Syrena
22/08/04, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.