"48/4" - Lubelski Teatr Tańca

618-1.jpg
W Centrum Kultury w Lublinie 29 i 30 marca o godzinie 19.00 odbędzie się spektakl Lubelskiego Teatru Tańca pt. "48/4".
Wyobraźmy sobie pokój, mieszkanie - niewielkie, nawet dość ciasne, a w nim klika osób. Popatrzmy, co się wydarzy, kiedy upłynie trochę czasu...

"Spektakl podzielony został na trzy niemal autonomiczne części – każda z nich ukazuje inny aspekt funkcjonowania w małym pomieszczeniu – przytłaczający brak miejsca dla siebie i duszność relacji jakie to powoduje - zmęczenie sobą, ale też wzajemne uzależnienie. (...)Tę ciasnotę w spektaklu symbolizuje nie tylko za mała dla czworga tancerzy kanapa, nie tylko ich pełne napięcia, konfliktu, głodu emocjonalnego relacje, ale także niewielkie kwadraty – snopy światła, w których od czasu do czasu się poruszają. (...) Motyw walki o kanapę stanowi swoistą klamrę spektaklu. W końcowych scenach znów tancerze subtelnie, niby przypadkiem, niby niezauważalnie zajmują na niej miejsca, ponownie zaczynając się spychać. Więcej jest jednak luzu, dystansu a samo przedstawienie zaczyna bawić". Gabriela Żuk, , 10 listopada 2007.

"48/4" - 29 i 30 marca, godz. 19.00- Centrum Kultury w Lublinie- Teatr Centralny

Obsada: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń
Muzyka: Piotr Kurek

Lubelski Teatr Tańca powstał w roku 2001 z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu, oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Grupa ta, wywodząca się z niezależnego ruchu studenckiego, z biegiem lat wypracowała swój własny, niepowtarzalny, a z czasem rozpoznawalny w Polsce i zagranicą styl tańca, stając się jednym z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce. Od 2006 roku kierownikiem artystycznym LTT jest Ryszard Kalinowski.
Zainspirowane przez: Centrum Kultury w Lublinie
18/07/12, 10:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.