Urban Highline - Festiwal Sztukmistrzów

Urban Highline
Urban Highline to ekstremalna wersja chodzenia po linie nad miastem.
Lina-taśma rozpięta będzie pomiędzy budynkami nad ul. Wieniawską - z dachu Urzędu Wojewódzkiego do okien najwyższego piętra Urzędu Miasta.

* Highline - wysoka lina

* Urban Highline – odmiana miejskiego highlingu - przechodzenie po linie-taśmie na znacznej wysokości pomiędzy budynkami w mieście bez "balanserki" (tyczki poziomej trzymanej w rękach). To współczesna - pochodząca ze wspinaczki (zaanektowana przez Nowy Cyrk) - wersja chodzenia po linie. W cyrku tradycyjnym używa się napiętej nieruchomej liny stalowej o małym wskaźniku drgań. Highline to chodzenie po wąskiej taśmie wspinaczkowej, która charakteryzuje się dużą dynamiką, taśma jest luźno napięta, rozciągliwa i sprężysta, uczestnik idąc po taśmie bez tyczki balansuje ciałem żeby opanować drgania i wahania liny-taśmy.

Pokonywanie odległości pomiędzy budynkami wynika z chęci zaznaczenia swojej obecności w otaczającej nas betonowej rzeczywistości, z chęci walki z jej przytłaczającą i nieugiętą formą, z chęci zmiany jej nieruchomego kontekstu.

Mityczny Sztukmistrz, który zasłynął w świecie z chodzenia po linie powraca do Lublina w wielkim stylu. Lubelscy spadkobiercy jego kunsztu - tak jak mistrz - dokonują rzeczy niemożliwych.

Podczas lubelskiej imprezy postaramy się pobić rekord świata w długości przejścia wysokiej liny-taśmy pomiędzy budynkami. Aktualnie wynosi on 55 metrów.
Konkurs współorganizowany jest z najlepszym polskim Highlinerem Janem Gałkiem, który jako pierwszy i jedyny z Polak pokonał w pierwszej próbie najwyższy Highline świata - Lost Arrow Spire w USA.

Video z tego przejścia:


Przejście ma charakter konkursowy, akces zgłosiło kilka osób z różnych krajów Europy.
Dla zainteresowanych spróbowaniem własnych sił w chodzeniu po linie zostanie przygotowany niższy i krótszy slackline pomiędzy drzewami.

* Waterline - lina nad wodą.

Taśma rozpięta nad wodą daje doskonałą okazję do spróbowania niebezpiecznych w innych warunkach trików i ewolucji (w tym salt na taśmie - potrafi je wykonać tylko około 5 osób na świecie).

Masz zamiar przeczytać kolejne materiały odnoszące się do rozważanej tu kwestii? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik i przeczytaj wpis z www (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/broil-king/).

W razie spektakularnego niepowodzenia efektowny upadek do wody wzbudza powszechną radość zebranej publiczności i innych zawodników.

Sztukmistrz z Lublina, który jest patronem powyższych konkursów nigdy nie wykonał swego najważniejszego życiowego numeru pokazowego – salta na linie. Salto na Waterline będzie próbą realizacji fikcji literackiej w rzeczywistości.

Urban Highline
kolejna odsłona Festiwalu Sztukmistrzów
8 - 9 sierpnia 2009 r.


Program Urban Highline:
Sobota - 8 sierpnia

12.00-15.00 – Urban Highline, ulica Wieniawska-Lubomelska
(zawody w przejściu taśmy rozmieszczonej pomiędzy budynkami Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego)

17.00-20.00 – Waterlinie oraz konkurs tricków na waterline
(taśma rozmieszczona nad wodą) – Molo Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim

Niedziela - 9 sierpnia
12.00-15.00 – Urban Highline - warsztaty
17.00-20.00 – Waterlinie

Organizator:
WARSZTATY KULTURY - Filia Centrum Kultury w Lublinie
Stowarzyszenie Sztuczne
Zainspirowane przez: Filia Centrum Kultury w Lublinie
22/02/06, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.