Wyniki ECCO Walkathon 2009

ECCO Walkathon
12 września na warszawskim Podzamczu odbył się piąty ECCO Walkathon, międzynarodowy spacer charytatywny, organizowany przez firmę ECCO - duńskiego producenta obuwia.

W tym roku 19 918 uczestników przekazało na organizacje charytatywne 704 309 zł, w tym 3221 dzieci "wychodziło" aż 80 525 zł. Tegoroczny ECCO Walkathon wsparli m.in. Dorota Zawadzka, Anna Popek, Magdalena Waligórska, Ewelina Flinta, Lidia Popiel oraz Michał Piróg.

W tym roku dla uczestników warszawskiego ECCO Walkathonu przygotowano dwie trasy 6 km i 10 km. Obie miały swój początek oraz koniec na Podzamczu i prowadziły przez najpiękniejsze miejsca Warszawy, jak Ogród Saski, Park Krasińskich, Stare i Nowe Miasto. Każdy uczestnik mógł sam wybrać trasę najbardziej odpowiednią dla siebie. Trasa 6 kilometrowa przeznaczona była szczególnie dla rodzin z dziećmi, a także dla osób niepełnosprawnych. Najmłodsi uczestnicy spaceru na krótszej trasie otrzymali mapę skarbów i zbierali punkty, dzięki czemu każdy z nich mógł przekazać dodatkowe 25 zł na fundację. Trasa 10 kilometrowa wymagała od uczestników większego wysiłku, jednak byli i tacy, którzy przeszli ją kilkukrotnie tak, aby zwiększyć kwotę przekazywaną na cele dobroczynne. W tym roku "wychodzone" pieniądze można było przekazać na następujące projekty: Street Kids International, polegający na edukacji dzieci w Polsce i Kenii, międzynarodową inicjatywę WWF chroniącą niedźwiedzie polarne Arktyki, a także Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, która fundusze z ECCO Walkathonu przeznaczy na powstający ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych w podkrakowskich Radwanowicach.
Firma ECCO za każdy pokonany kilometr przekazała 4 zł na wybraną przez uczestnika organizację charytatywną. W tegorocznej edycji ECCO Walkathonu w Warszawie wzięło udział 19 918 uczestników, którzy uzbierali aż 704 309 zł. Po spacerze i podliczeniu przebytej przez każdego uczestnika trasy miało miejsce przekazanie czeku fundacjom.
Ze strony organizatora czek przekazała Katarzyna Podlejska General Manager ECCO Shoes Poland, w imieniu dzieci natomiast czek wręczył Igor Falecki , niezwykle utalentowany 7-letni perkusista.

Tegoroczny ECCO Walkathon był naprawdę wyjątkowy. Rekordowa ilość uczestników, którzy wzięli udział w spacerze charytatywnym pokazuje, jak wiele osób angażuje się społecznie i chce pomagać w sposób aktywny innym. Otrzymaliśmy wszyscy najlepszy prezent na piąte urodziny ECCO Walkathonu – ogromną satysfakcję z tego, że 704 309 zł zostanie przekazanych na fundacje, co umożliwi dokończenie budowy ośrodka dla osób niepełnosprawnych, poprowadzenie programów edukacyjnych dla dzieci biednych ulic w Polsce i Kenii oraz pomoże chronić niedźwiedzie polarne. Cieszymy się tym bardziej, że społeczna odpowiedzialność jest niezwykle istotna dla naszej firmy a ECCO Walkathon ma sens tylko wtedy kiedy uda się zaangażować w niego innych ludzi. Polacy po raz kolejny nas nie zawiedli i udowodnili, że los innych nie jest im obojętny. Bardzo dziękuję wszystkim spacerowiczom, zarówno tym, którzy są już z nami od wcześniejszych edycji ECCO Walkathonu w Polsce, jak również tym, którzy dzisiaj wzięli w nim udział pierwszy raz – powiedziała Katarzyna Podlejska, General Manager ECCO Shoes Poland.

ECCO Walkathon okazał się doskonałą formą zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu w sobotnie popołudnie. Imprezę poprowadzili: Dorota Wellman i Rafał Bryndal, a także Agnieszka Kołodziejska i Marek Starybrat. Charytatywnemu spacerowi towarzyszyły liczne atrakcje. Zainteresowaniem cieszyły się również koncerty Patrycji Markowskiej i Tomka Lipińskiego z zespołem TILT.
Ideę charytatywnego spaceru swoją obecnością wsparli Ewelina Flinta, Dorota Zawadzka, Lidia Popiel, Anna Popek, Magdalena Waligórska, Michał Piróg, Bartosz Obuchowicz i Igor Falecki.

Dziękujemy za udział w ECCO Walkathonie 2009!
Zapraszamy serdecznie na kolejny spacer charytatywny już za rok!

O ECCO Walkathonie
Pierwszy ECCO Walkathon odbył się w 1999 roku w Kopenhadze. Wtedy to Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO, wpadł na pomysł jak połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. W ciągu dziesięciu lat do charytatywnego spaceru dołączyli Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a pięć lat temu także Polacy. Uczestnicy niezwykłej akcji na trzech kontynentach przeszli łącznie 2,4 miliona kilometrów, czyli dystans równy 60 okrążeniom Ziemi i uzbierali na cele charytatywne ponad 2,5 mln euro.
Zainspirowane przez: PLEON Sp.z o.o.
20/06/08, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.